НОВИНИ

11.06.2014 | Нуланд: США хочуть бачити Україну «процвітаючою європейською країною»
За матеріалами - Голосу Америки

Сполучені Штати хотіли б бачити Україну процвітаючою європейською країною, яка самостійно досягає успіхів в економічному, політичному та соціальному будівництві держави.
 
Про це заявила в Києві помічник Державного секретаря США з питань Європи та Євразії Вікторія Нуланд, яка завершує робочий візит до України.
 
«Сполучені Штати пишаються тим, що можуть підтримувати народ України, який заново починає будувати свою країну. Тепер починається робота з «лікування» країни, її очищення та відбудови. Ми підтримуємо політику Петра Порошенка, який прийшов до влади в результаті чесних виборів. Ми сподіваємося, що Україна стане, як вона того бажає, процвітаючою європейською країною», - сказала Вікторія Нуланд.
 
Як повідомляє кореспондент «Голосу Америки» з Києва, завершуючи свій візит, помічниця держсекретаря США прогулялася по території Майдану разом з мером української столиці Віталієм Кличком. Вікторія Нуланд нагадала журналістам, що після відвідування церемонії інавгурації президента Петра Порошенка 7 червня, де вона була присутня разом з віце-президентом Джозефом Байденом, вона провела зустрічі з губернаторами Одеської, Дніпропетровської та Донецької областей.
 
«Ми вже виділили 48 мільйонів доларів на підтримку України, її економічної стабілізації і спеціальних програм для Сходу країни. У цьому є пріоритет для України та світової спільноти - сприяти децентралізації влади, зміцненню енергобезпеки та української політичної незалежності», - підкреслила Вікторія Нуланд.
 
Помічник Державного секретаря США розповіла про те, що в ході свого візиту до Одеси вона зустрічалася з багатьма «видатними бізнесменами» і звичайними людьми.
 
«Розмови стосувалися того, як ми можемо підтримати мирні пропозиції президента Петра Порошенка, політичними і дипломатичними методами в процесі зусиль по стабілізації ситуації між Україною і Росією», - підкреслила Вікторія Нуланд.
 
На прес-конференції в Києві 10 червня, вона особливо наголосила, що «неприйнятно, щоб Росія дозволяла бойовикам переправляти зброю і матеріали через кордон. У Брюсселі ми закликали президента Володимира Путіна, щоб він почав працювати з українським урядом», - заявила Вікторія Нуланд.
 
«Ми будемо судити не по намірах Росії, а з її дій», - відповідаючи на запитання про те, якою їй бачиться реакція Росії на заклики почати переговори з офіційним Києвом.
 
Водночас, Вікторія Нуланд сказала, що на підтримку народних протестів в Україні, які почалися восени 2013 року з закликів до попередньої влади не згортати процесу євроінтеграції, урядова фінансова підтримка США дорівнювала нулю.
 
Правда, при цьому Вікторія Нуланд підкреслила, що Сполучені Штати завжди підтримували прагнення України до незалежності і демократії.
 
«Я не буду займатися спекуляцією по відношенню до заяв російських ЗМІ. США, звичайно, підтримували Україну з 1991 року. Було виділено десь п'ять мільярдів доларів, починаючи з «чорнобильських програм», економічних, з обміну досвідом, боротьбі з корупцією та введенням ефективної енергетики. Але в цей же період США витратили на Росію на схожі програми вісімнадцять мільярдів доларів, включаючи програму про нерозповсюдження зброї», - сказала Вікторія Нуланд.
 
Вона підкреслила, що уряд Сполучених Штатів не має планів про розміщення будь-яких ракетних комплексів навколо Росії. Зокрема, мова йшла про території України та Грузії.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект