НОВИНИ

05.05.2014 | Американський експерт: поступово з Росією буде як з Іраном
Джерело - УКРІНФОРМ

Нью-йоркський аналітик ринку ресурсів Максим Пізюр вважає, що американські санкції будуть дедалі відчутніші для російської економіки, аж до сповзання у стан рецесії, як це сталося з Іраном.


«Я думаю санкції будуть ефективні. Важливо зауважити, що не це перші, а додаткові санкції, які додають проблем російській економіці, що і без того кульгає. У 2011-му російська економіка досягла свого максимуму, і з того часу почалося її повільне скорочення. Головною причиною стала стабілізація цін на нафту та газ. Російська економіка і державний бюджет значною мірою залежать від експорту енергоресурсів, і тому стабілізація цін на них призвела до того, що російська економіка припинила зростання. З часом дія санкцій буде відчутна ще більше, як це було у випадку з Іраном. Але знадобляться місяці, можливо роки, щоб це відбулося», - цитує фахівця "Голос Америки".


За словами аналітика, санкції накладені на окремих осіб мають радше психологічний ефект. Найбільш болючим для Москви, каже Пізюр, будуть санкції проти певних компаній, на які спирається російська економіка.


«Багато людей звертають увагу на прізвища, які потрапили під дію санкцій, але для мене важливо, що у цьому списку опинилася компанія СтройТрансГаз.


Вона залучена у будівництво газових та нафтових трубопроводів. Без доступу до міжнародного капіталу, ця компанія не зможе фінансувати свої операції, зокрема підтримувати існуючі та будувати нові трубопроводи для експорту газу і нафти.


Зокрема це позначиться на домовленості Росії з Китаєм про експорт газу. Без трубопроводу Москва не зможе виконати свої зобов‘язання перед Пекіном. Тому угода між Росією та Китаєм, яку розраховували підписати найближчими місяцями і планували почати поставки у найближчі 3-5 роки, скоріше за все буде посунута у часі, принаймні на кілька років».


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект