НОВИНИ

08.04.2014 | "Газпром" хоче перешкодити реверсним потокам газу в Україну
Джерело - Українська енергетика

Комісар ЄС з питань енергетики Гюнтер Еттінгер спішно скликав дві зустрічі на сьогодні для того, щоб обговорити зростаюче занепокоєння Брюсселю щодо можливості переривання постачань газу в Україну.



Міністр енергетики Юрій Продан відвідає круглий стіл з питань енергетичної безпеки разом з представниками газової галузі та Eurogas, органу, що представляє європейські газові компанії. Еттінгер, який головуватиме на переговорах, скликав їх для пошуку шляхів допомогти Україні задовольнити потребу в газі, повідомив чиновник Єврокомісії.



Того ж дня Еттінгер також збирає зустріч Координаційної групи з питань газу, що складається з чиновників країн-членів блоку, операторів газових мереж та інших представників галузі. Група зазвичай збирається кілька разів на рік, хоча наступна запланована зустріч не мала б відбутися до кінця травня.



«Ми під великим тиском», сказав посадовець. «Нам потрібно шукати шляхи, щоб наповнити постачання газу України наступного літа перед зимовими місяцями і потрібно побачити, як швидко ми можемо отримати реверсні потоки постачань газу до країни».



Окремо від цього сьогодні також відбудуться технічні переговори між ЄС та консорціумом «Південний потік», включаючи компанії ENI SA та Electricité de France SA. Еттінгер минулого місяця сказав, що переговори на політичному рівні між «Південним потоком» та ЄС будуть відкладені на даний момент.



Проте видання Reuters пише, що хоча реверсні потоки з Європи до України будуть можливі протягом кількох годин після створення інфраструктури, однак ці потоки можуть вимагати спочатку схвалення російського «Газпрому».



Словаччина є найкраще розташованою країною ЄС, щоб качати газ в Україну, якщо Росія скоротить постачання, проте реверсні потоки по будь-якому з чотирьох трубопроводів, що транспортують російський газ до Словаччини через України буде порушенням умов контрактів з російською державною компанією «Газпром», заявив речник словацького оператора мереж Eustream.



«Газпром не погоджується з цим (реверсними потоками) і тому це не варіант», додав він.



Голова «Газпрому» Олексій Міллер підняв питання про законність реверсних потоків в Україну.



«Газпром» зможе моніторити, чи газ реекспортують в Україну, бо Словаччина матиме побудувати вимірювальну станцію перед тим, як можуть почати роботу реверсні трубопроводи.



Чиновники з Норвегії та Нідерландів, інших великих постачальників газу, вже заявили, що не зможуть постачати в Україну та інші європейські країни значні обсяги газу у випадку скорочення постачань Росією.



Джерело в галузі повідомило виданню Reuters, що вартість будівництва вимірювальної станції в Словаччині та проведення незначних технічних налаштувань коштує близько 20 млн. євро і вимагатиме дев’яти місяців.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект