НОВИНИ

27.03.2014 | ЄС і США: колективні санкції проти Росії
Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

Українська тема домінувала на зустрічі у Брюсселі президента США Барака Обами з лідерами Євросоюзу. Сторони провели консультації щодо спільної реакції на російське вторгнення до Криму та дій за можливої подальшої ескалації напруги. Основне коло питань торкалося спільного розширення санкцій щодо Росії й знаходження додаткових шляхів постачання енергоносіїв, щоб звільнити співдружність від енергетичної залежності від російського газу.
 
ЄС та США мають потужну й скоординовану позицію щодо подій в Україні, заявляють і лідери євроустанов, і господар Білого дому.
 
Європейці з американським лідером спробували об’єднати зусилля проти порушення міжнародних законів та на загрозу світовій рівновазі, які продемонструвала Москва військовим вторгненням в Україну та відокремленням Криму. І Барак Обама, і представники євроустанов повторили про свою підтримку українського народу та невизнання анексії частини української території.
 
Зрештою, Вашингтон та Брюссель, так би мовити, на офіційному й особистісному рівні дійшли згоди щодо колективної реакції на дії Російської Федерації. Як каже Барак Обама, «світ безпечніший та справедливіший, коли Європа та Америка разом».
 
«Ми об’єднані в наших зобов’язаннях щодо європейської безпеки, ми об’єднані в нашій рішучості ізолювати Росію та примусити її поплатитися за свої дії. Ми посилюємо координацію зусиль з нашими союзниками та партнерами», – заявив Обама, додавши, що в разі продовження росіянами порушень міжнародного права, Вашингтон і Євросоюз готові істотно поглиблювати санкції щодо Російської Федерації.



У терміновому зміцненні трансатлантичних відносин виникла потреба ще й через спроби Європейського союзу звільнитися від залежності від російського газу. У цьому сенсі голови Європейської ради та Єврокомісії на консультаціях із президентом Обамою спробували отримати від нього «зелене світло» на спрощений експорт до країн співдружності скрапленого газу, видобутого з американських сланців. Цьому має посприяти укладення зони вільної торгівлі між ЄС та США, каже американський лідер. Однак, міністри найбільших промислово розвинених країн світу, включно зі США та державами ЄС, вже найближчим часом мають зустрітися для обговорення проблеми диверсифікації постачань газу та нафти до держав, що залежать від російських енергоносіїв, пояснює голова Європейської ради Герман Ван Ромпей.
 
Тим часом, Обама зауважує: «Треба, щоб наші енергетичні міністерства розглянули шляхи посилення процесу диверсифікації енергопостачань… Це було б добре для Європи, це було б добре для Сполучених Штатів. Однак, це не станеться за одну ніч. Втім, криза (у Криму) вказує на те, що ми маємо рухатись у цьому напрямку вже зараз – причому негайно».
 
Зі свого боку, голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу переконує: «Ми рішуче готуємо необхідні заходи, звичайно, консультуючись з нашими американськими партнерами. Важливо те, що ми запевняємо, що неприпустимі дії (Росії) матимуть для неї дуже серйозні наслідки».



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект