НОВИНИ

02.06.2005 | Ідея "серцевинної Європи" на поверхні
Джерело - EUobserver

ЄС розпочав боротьбу за вироблення відповідної поведінки на факт та масштаб відхилення Нідерландами Конституційного Договору, який спровокував безпрецендентну кризу та для розв'язання якої не існує звичайного плану В.


Деякі джерела вже свідчать, що Берлін знову звертається до ідеї утворення "серцевинної Європи".

Згідно інформації агенства Press Association (PA), британського агенства новин, Канцлер Німеччини Герхард Шрьодер у середу ввечері телефонував своєму голандському колегі та запропонував Гаазі шанс взяти участь у створенні внутрішнього кола країн-засновниць ЄС.

"Пан Шрьодер зателефонував одразу після того, коли стали зрозумілими результати референдуму. Але, пан Балкененде чітко сказав, що така пропозиція його не цікавить. Він дуже занепокоєний, що Нідерланди можуть стати молодшим партнером в такому утворенні на тлі Франції та Німеччини". 

Що буде робити Великобританія?


Окрім питання щодо можливого утворення клубу країн-засновниць, іншою проблемою залишається, за проханням вищих офіційних чинників ЄС, не робити односторонніх дій щодо зупинки ратифікаційного процесу.

Такий заклик знайшов підтримку з боку Парижу та Берліну, але Британія не зобов'язала себе робити відповідні кроки щодо проведення референдуму.

Реагуючи на результати референдуму в Нідерландах, міністр зовнішніх справ Британії Джек Стро заявив: "Ми повинні поважати результати референдумів і ми це робимо. Але, вердікт цих референдумів піднімає глибинні питання для всіх нас про майбутній напрямок розвитку Європи".

Очікується, що Джек Стро зробить офіційну заяву уряду країну щодо референдуму в понеділок 6 червня.

Що далі?


Якщо найближчими днями жодна з країн не зупинить ратифікаційний процес, тоді лідери ЄС через два тижні на своєму самміті спробують знайти спільну відповідь на цю глибинну проблему.

Лідери інституцій ЄС оприлюднили заяву в середу 1 червня, в якій йдеться, що "Рада на засіданні 16 та 17 червня може провести сейозний колективний аналіз ситуації".
I
При цьому, можливо, лідери будуть розглядати декілька сценаріїв. Вони можуть оголосити про "кончину" договору, але це підніме питання щодо десяти країн, які вже ратифікували документ.


Вони можуть продовжити процес ратифікації та зіткнуться із "ефектом доміно", а також питаннями щодо того, як можна продовжувати процес, якщо дві країни-засновниці відкинули договір.

Існує варіант щодо "замороження" процесу та спостерігати, як функціонує ЄС за Ніцьким Договором на протязі кількох років.

Ще один варіант - спроба зберігти деякі моменти Конституційного Договору, що можуть бути імплентовані без особливих ускладнень






| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект