НОВИНИ

02.06.2005 | Україна відстає у термінах реалізації “Дорожньої карти” в рамках виконання плану дій “Україна-ЄС” на 2005 рік
Джерело - ProEUROPA

Україна відстає у термінах реалізації Заходів щодо виконання у 2005 році Плану дій “Україна-Європейський Союз” (“Дорожньої карти”).
 
Згідно із затвердженими урядом Заходами, у травні мала бути розроблена низка законодавчих та нормативно-правових актів.
 
Зокрема, Держатомрегулювання, Міноборони та Держекспортконтроль мали розробити і здійснити супровід у Верховній Раді проект закону України “Про ратифікацію Додаткового протоколу до Угоди між Україною та МАГАТЕ про застосування гарантій у зв´язку з Договором про нерозповсюдження ядерної зброї”. Згідно з даними сайту Верховної Ради України, цей документ досі не зареєстрований у парламенті.
 
Державний комітет з цінних паперів та фондового ринку мав розробити проект закону “Про акціонерні товариства”. За даними сайту Верховної Ради, єдиний зареєстрований законопроект з такою назвою датується 18 грудня 2003 року.
 
Мінприроди, Мінекономіки та НАНУ у травні мали розробити проект закону “Про Стратегію сталого розвитку України”, а Мінприроди – також проект закону “Про екологічне страхування”. Обидва законопроекти поки що не зареєстровані в парламенті.
 
Мінагрополітики мало ще у березні завершити розробку законопроекту “Про внесення змін до Закону України “Про карантин рослин”. Цей законопроект також не значиться серед зареєстрованих у парламенті.
 
Закріплений за Мінекономіки проект закону щодо скасування умови локалізації, яка міститься в Законі “Про розвиток автомобільної промисловості”, мав бути розробленим ще у квітні, однак дата його реєстрації у парламенті – 30 травня.
 
Мінпаливенерго, НКРЄ та НАК “Нафтогаз України” мали ще у квітні розробити проект закону “Про засади функціонування ринку природного газу”. На сьогодні, за даними сайту Верховної Ради, у парламенті було зареєстровано єдиний законопроект з такою назвою від 25 липня 2003 року.
 
Крім того, Мінприроди повинно було ще у квітні розробити проект постанови уряду щодо Порядку розгляду, схвалення та реалізації проектів спільного впровадження згідно з Рамковою конвенцією ООН про зміну клімату та Кіотським протоколом до неї, а також проект розпорядження “Про затвердження Національного плану заходів щодо реалізації положень Кіотського протоколу”. Обидва документи ще не розглядалися урядом.
 
Міністерство освіти та науки у травні мало провести спільно з Національним контактним пунктом Польщі міжнародний семінар “Можливості програми Марі Кюрі”, та спільно з ІНТАС – семінар “Нові конкурси ІНТАС”. На сайті міністерства інформації про проведення цих семінарів немає.
 
Таким чином, станом на сьогодні спостерігається запізнення з розробкою 7 законопроектів, однієї постанови та одного розпорядження уряду і з проведення двох семінарів.
 
Водночас, міністр закордонних справ України Борис Тарасюк в розмові з журналістами 1 червня зазначив, що Україна чітко виконує План дій “Україна-ЄС”.
 
“Зараз активно реалізується курс на європейську інтеграцію. Схвалено План дій. Реалізується цей План дій. Ми ставимо перед собою завдання не лише просто виконувати План дій, а створювати умови, які б дали можливість перевести формат наших взаємин на переговори щодо майбутнього членства України в ЄС”, - сказав міністр.
 
Водночас, на прохання кореспондента УНІАН прокоментувати ситуація з відставанням у реалізації Заходів щодо виконання Плану дій Б.Тарасюк сказав: “У вас є інформація на цю тему? Давайте ми окремо поговоримо про реалізацію Плану дій”.



 Як повідомлялось, 16 березня цього року Кабінет Міністрів України затвердив “Дорожню карту” з реалізації Плану дій “Україна-ЄС” в 2005 році. Віце-прем´єр-міністр з питань європейської інтеграції Олег Рибачук заявляв про намір жорстко контролювати дотримання термінів, зазначених у “Дорожній карті”.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект