НОВИНИ

14.01.2014 | Іран обговорює з Росією заміну ракетних систем С-300 на іншу ПРО
Джерело - УКРІНФОРМ



Іран проводить переговори з Росією щодо еквівалентної системи ПРО, яка б замінила зенітно-ракетні системи С-300, поставка яких унеможливилася через міжнародні санкції щодо ІРІ. Делегація міністерства оборони Ірану найближчим часом надішле чергову делегацію до Москви для обговорення "замінника".

Про це у понеділок заявив голова комітету з питань безпеки парламенту Ісламської Республіки Іран Есмаїл Косарі, повідомляє іранське інформагентство Fars.

"Делегація з міністерства оборони їздила (до Росії) і планується, що інша делегація вирушить туди знову для обговорення питання", - повідомив іранський депутат. За його словами, питання системи ПРО, яка б могла замінити С-300, була обговорена на зустрічі між послом ІРІ у Росії та головою парламентської комісії з нацбезпеки і закордонної політики, участь в якій взяв і сам Есмаїл Косарі.

Як повідомляв Укрінформ, 17 грудня посол ІРІ в Росії Мехді Санаї заявив, що Іран продовжує розраховувати, що Росія поставить передбачені "легітимним" контрактом зенітно-ракетні комплекси С-300.

За три місяці до цього, на початку вересня газета "Коммерсантъ" написала, що російське керівництво має намір розглянути можливості відновлення цього контракту і поставити Ірану п'ять дивізіонів ЗРС С-300ВМ "Антей-2500" замість С-300ПМУ-1. Проте тоді ці відомості були спростовані прес-секретарем російського президента Дмитром Пєсковим.

Контракт, підписаний в 2007 році, передбачав продаж Ірану п'яти дивізіонів С-300ПМУ-1 вартістю $800 млн. Проте у вересні 2010 року президент Дмитро Медведєв підписав указ "Про заходи щодо виконання резолюції РБ ООН N1929 від 9 червня 2010 року", що забороняє передачу Ірану сучасних російських озброєнь, включаючи і ці комплекси.

Тегеран сприйняв відмову від поставки ЗРС як небажання Росії виконувати свої контрактні зобов'язання і подав позов до Міжнародного третейського суду Женеви. У ньому Тегеран звинуватив Москву в зриві поставок С-300ПМУ-1 і зажадав відшкодування збитків в розмірі 4 млрд дол. Перед цим Росія повернула Тегерану аванс у розмірі 167 млн дол., виплачений на виконання контракту на поставку ЗРС.

Для врегулювання конфлікту з Іраном Росія раніше пропонувала Тегерану поставку додаткових зенітних ракетних комплексів малої дальності "Тор-М1Е". Проте Іран не погодився піти на компроміс, заявивши, що така заміна його не влаштує.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект