НОВИНИ

20.12.2013 | Україна - головний біль для нового міністра закордонних справ Німеччини
Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"



Новому главі зовнішньополітичного відомства завжди надходять сотні запрошень до візиту з різних країн. Соціал-демократ Франк-Вальтер Штайнмаєр, який уже обіймав посаду глави зовнішньополітичного відомства ФРН у 2005-2009 роках, знається на цьому. Однак щонайменше одне запрошення, що надійшло до Штайнмаєра зараз, відразу стало для нього викликом.

Опозиційний український політик Віталій Кличко, відомий у Німеччині перважно як чемпіон світу з боксу, сподівається на подальшу підтримку Берліна. "Це стало б неймовірним знаком, якби свій перший закордонний візит пан Штайнмаєр здійснив до Києва, щоб виступити на Майдані", - написав Кличко у гостьовому коментарі німецькому виданню Bild. За словами Кличка, Штайнмаєр "став би справжнім посередником у складній ситуації".

Сам Штайнмаєр дещо несподівано позиціонував себе щодо конфлікту в Україні. "Обурює, як російська політика використала на свою користь економічну скруту України, щоб зашкодити підписанню асоціації з ЄС", - наголосив новий міністр закордонних справ Німеччини під час вітальної промови. За його словами, з іншого боку, треба запитати й європейську сторону: "Чи не бачили ми, що цій країні була висунута занадто складна вимога - обирати між Європою та Росією?"

Співвідношення напруги: ЄС-Україна-Росія

В Україні зіткнулись два важливі інтереси зовнішньої політики Німеччини. З одного боку, німецький уряд вельми зацікавлений у більш тісному зближенні України та ЄС. При цьому він використовує свої по-справжньому добрі відносини з однією з найбільших країн Європи. Німеччина була чи не першою державою, яка наприкінці 1991-го року визнала незалежність України. Уже у 1992-му в Києві відкрилось німецьке посольство. Відтоді між державами була укладена низка угод, починаючи зі сфери економічного співробітництва та завершуючи охороною довкілля та кооперацією у сфері політики безпеки.

З іншого боку, важливою опорою німецької зовнішньої політики є й добрі відносини з Росією. Тепер вони можуть бути суттєво обтяжені позиціонуванням на користь прозахідної опозиції в Україні. Адже коли ЄС пропонує Україні асоціацію, Росія зацікавлена затягти сусідів у Митний союз, а згодом і схилити до участі в майбутньому Євроазійському союзі.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект