НОВИНИ

09.10.2013 | У Центрально-Східній Європі населення платить за енергію більше, ніж у Західній
Джерело - Українська енергетика



Домогосподарства Центрально-Східної Європі платять значно більше за електроенергію, ніж у Західній Європі, якщо брати до уваги купівельну спроможність, йдеться в новому дослідженні.


Угорський енергетичний регулятор MEKH доручив фінській консалтинговій компанії VaasaETT розширити свій Індекс енергетичних цін домогосподарств (HEPI) на 8 країн у Центральній та Східній Європі.


Завдяки підтримці MEKH та австрійського регулятора Energie-Control, рейтинг тепер охоплює тарифи на електроенергію та газ в 23 європейських столицях.


Аналіз станом на вересень показує, що використовуючи стандарт купівельної спроможності за метолологією Євростату, середня регульована ціна на електроенергію у Центрально-Східній Європі на 18% вища за показник ЄС-15 (країни-члени ЄС до розширення 2004 року). Щодо газу різниця не є настільки великою (4%), проте залишається суттєвою.


У реальному вираженні, середня ціна газу у восьми країнах ЦСЄ на 40% нижча за країни ЄС-15. Чехія є єдиною країною регіону, де ціна на електроенергію є вищою за середню в Європі.


Найбільш високі ціни на електроенергію зафіксовані в Копенгагені (29,80 євроцентів / кВт), Берліні (29,71 євроцентів / кВт), Дубліні (22,61 євроцентів / кВт), Лісабоні (21,98 євроцентів / кВт) та Мадриді (21,60 євроцентів / кВт), йдеться у звіті.


Однак, з урахуванням купівельної спроможності, найдорожчими столицями визначені Берлін, Прага, Лісабон, Бухарест та Будапешт, а також Братислава і Варшава.


Для рахунків за газ, у реальному вираженні найвищі ціни у Стокгольмі (20,13 євроцентів / кВт), Копенгагені (10,93 євроцентів / кВт), Римі (9,06 євроцентів / кВт), Лісабоні (8,78 євроцентів / кВт) та Відні (7,92 євроцентів / кВт).


З урахуванням купівельної спроможності, провідні шість столиць виглядають так: Стокгольм, Лісабон, Белград, Рим, Варшава та Прага.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект