НОВИНИ

03.09.2013 | Німеччина і Франція оприлюднили дані про застосування хімзброї в Сирії
Джерело - Korespondent



Розвідувальні служби Франції та Німеччини навели докази причетності до хімічної атаки під Дамаском офіційної влади Сирії.

Водночас, пише газета Der Spiegel, в німецькому відомстві заявили, що хоча на провину режиму президента Сирії Башара Асада у використанні зброї масового знищення вказує безліч доказів, остаточних доказів цьому поки немає.

За словами глави Федеральної розвідувальної служби Німеччини (BND) Герхарда Шиндлера, технічна можливість запустити снаряди з отруйним газом зарин була тільки в урядових військ.

Як підтвердження того, що в передмісті Дамаска застосували зарин, у відомстві назвали симптоми постраждалих, озвучені медиками в телефонній розмові, перехопленій німецькою розвідкою. Застосування хімічної зброї BND пояснила вирішальною битвою за обложений повстанцями Дамаск.

BND також посилається на дані прослуховування телефонної розмови неназваного високопоставленого представника Хізбалли, підтримуючої сирійський уряд, з іранським посольством, в якому член ліванського угруповання стверджує, що Ассад зробив серйозну помилку, застосувавши хімічну зброю.

Раніше свої дані щодо Сирії оприлюднила також французька розвідк . Як повідомляє Reuters, відомство повідомило, що супутникові фотографії свідчать про те, що хімічна атака була здійснена із зони, підконтрольної сирійській владі.

Зазначимо, раніше прем'єр-міністр Франції Жан -Марк Айро заявив, що країна має намір ввести санкції проти Сирії за використання хімічної зброї та буде домагатися створення коаліції для військових дій, оскільки дії Дамаска "не можна залишати без відповіді".



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект