НОВИНИ

12.06.2013 | Наслідки кризи: Грецію позбавили статусу розвиненої країни
Джерело - Korespondent



Грецію виключили зі складу індексу MSCI розвинених країн, визнавши її ринком, що розвивається, причому така перестановка сталася вперше.

В агентстві MSCI, яке складає відповідний рейтинг країн, зазначили, що сучасний стан економіки країни не відповідає критеріям, які пред'являються до розвинених ринків. У MSCI також звертають увагу на високе боргове навантаження країни, стагнацію економіки і труднощі із залученням капіталу.

Також був знижений статус Марокко. Держава втратила місце в списку країн, що розвиваються, і була визнана перехідним ринком. Одночасно агентство підвищило статус Об'єднаних Арабських Еміратів і Катару до ринків, що розвиваються.

Зазначимо, що MSCI поставило рейтинг Греції на перегляд у червні 2012 року. Тоді в агентстві заявили, що в країні фактично не функціонує фінансовий ринок, що може стати причиною зміни оцінки. У MSCI звернули увагу на поширення в Греції бартеру, введення обмежень на безготівкові розрахунки та стагнацію угод на фондовому ринку.

Локальні фондові індекси південно-європейської країни впали з 2007 року на 83%, а боргові ринки фактично закриті з квітня 2010 року.

Нагадаємо, Грецію визнали розвиненим ринком в 2001 році. Наразі, за версією MSCI, до списку розвинених входять 22 країни. Ще 22 держави, в тому числі Росія, Китай, Індія і Бразилія, входять до списку країн, що розвиваються. Інші держави MSCI вважає перехідними ринками.

Джерело - http://ua.korrespondent.net/business/economics/1569650-naslidki-krizi-greciyu-pozbavili-statusu-rozvinenoyi-krayini





| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект