НОВИНИ

22.04.2005 | Олег Рибачук представив у Брюсселі "дорожню карту", яка має наблизити Україну до Євросоюзу
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Україна сподівається отримати від Євросоюзу статус країни з ринковою економікою до 13 червня – дати, на яку заплановане проведення чергового засідання ради зі співпраці Україна-ЄС. Про це заявив віце-прем'єр-міністр України Олег Рибачук  в Брюсселі.



Візит української урядової делегації до бельгійської столиці розпочався з робочого сніданку, який організував Центр європейської політики. Охочих поспілкуватись з українським міністром євроінтеграції Олегом Рибачуком виявилось понад двісті осіб. Це аналітики Центру європейської політики, дипломати, члени Європарламенту, бізнесмени, журналісти. “Така цифра учасників робочого сніданку, - зауважив в інтерв’ю радіо “Свобода” директор Центру європейської політики Джон Палмер, - свідчить про ріст зацікавленості до України в західних політичних та ділових колах”.


Першою була порушена тема перспективи членства України в Європейському Союзі. З цього приводу Джон Палмер сказав: “Ця можливість, у великій мірі, залежить від того, якого прогресу досягне Україна в своїх перетвореннях. Перед Україною ще стоїть чимало завдань, які слід виконати, щоб вступити у Європейський Союз. Однак, в будь-якому випадку, Україна - це важливий і вагомий партнер ЄС. З одного боку, точну дату її вступу до Євросоюзу, чи це буде 2018 рік, чи раніше, або пізніше, я думаю, поки що називати рано, а з іншого боку, якщо будуть виконані необхідні критерії, я вважаю, що 2018 рік може бути реальною датою.”


Олег Рибачук, виступаючи перед присутніми, сказав, що уряд України ще зважить усі ”за” і ”проти” щодо того, коли Україна зможе подати заявку про вступ до ЄС. Український віце-прем’єр чимало уваги приділив питанням спрощення візового режиму у двосторонньому порядку. Він сказав присутнім, що Україна для експерименту тимчасово від першого травня до першого вересня запроваджує безвізовий в’їзд для громадян ЄС. “Але, - додав Олег Рибачук, - офіційний Київ чекає, що і ЄС, у свою чергу, не відтягуватиме переговорний процес щодо спрощення візових процедур для українських дипломатів, студентів, спортсменів та артистів. І щоб це не було такою довгою історією, як із набуттям Україною ринкового статусу. "Для України це принципово важливо, і ми почуваємо себе дискримінованими в порівняні з Росією, яка вже набула такий статус і має значні переваги на зовнішньому ринку”, - наголосив Олег Рибачук.


На запитання присутніх під час ділового сніданку, як Україна балансуватиме свої взаємини з ЄС і Росією та іншими міждержавними об’єднаннями на сході, Олег Рибачук відповів, що в України є лише два сценарії: пострадянський, як би його не називали: СНД чи ЄЕП – це все-одно буде пострадянське утворення за суттю. А також Європейський, який для України є більш привабливий.


Після цього пан Рибачук зустрівся з представниками Єврокомісії та головою комісії Європейського парламенту по зв’язках з Україною Мареком Сівцем. В інтерв’ю радіо “Свобода” пан Сівєц сказав, що в тому , що Єврокомісія не бажає заохочувати Україну до ЄС, то це нормальна річ. Польщі також ЄС ніяких запрошень не робив, вона сама пробивала туди шлях, бо то в першу чергу це було вигідно для Польщі, таке саме становище і з Україною.


Говорить Марек Сівєц: “Тепер настав час дій. І протягом
цього року Україна та її нова влада мусить показати, що ми зробили те, те, те і те, а вже після цього знову порушувати питання про членство в ЄС, і тоді Єврокоміся не матиме якихось закидів на адресу України щодо її членства в ЄС.”


Пан Сівєц планує представити на засідання Європарламенту проект моніторингу виконання Україною Плану дій, бо, за його словами, щоб не було розчарувань, гарні декларації нового уряду повинні втілюватись у життя. Тому Марек Сівєц хоче запропонувати створення спеціальної групи спостереження, яка б складалася з представників України і Європейського Союзу.


І на завершення, що думає сам Олег Рибачук про перший день візиту до Брюсселя?


Олег Рибачук: “Він відрізняється принципово від першого візиту, коли я підписував План дій. Якщо перший раз я говорив про те, що ми збираємося зробити, то зараз я говорю про те, що вже зроблено.


Я приїхав з дуже конкретним документом, який називається “дорожня карта”. Цей документ був затверджений рішенням уряду одностайно, я хотів би зазначити, одноголосно у минулу суботу, він передбачає кроки виконання дій до кінця року.


Зараз ми презентуємо документ всьому світу і кажемо: у нас до вас одне прохання, підтримайте нас у виконанні план дій. Це я можу казати і Світовому банку, і японському, і сусідньому агентству, і будь-кому, будь-якому партнеру, бо Україна зараз живе одним документом, в залежності від успішності виконання якого світ буде говорити про те, чи здатна нова влада виконувати свої обіцянки, чи здатна вона керувати процесом модернізації. І в залежності від відповіді на це питання, ми будемо мати відповідь на те, які є шанси в України на євро перспективу”.


У п’ятницю Олег Рибачук візьме участь у європейському економічному форумі.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект