НОВИНИ

14.04.2005 | Білоруському диктатору Лукашенку "помічники не потрібні", а заборговані Україною гроші - дуже
Джерело - УНІАН

Президент Білорусії Олександр ЛУКАШЕНКО на заяву ЮЩЕНКА-БУША відповідає, що Білорусія сама себе демократизує, й наполягає на поверненні Білорусі державного боргу Україною.

Як передає кореспондент УНІАН, О.ЛУКАШЕНКО сьогодні, відвідуючи Обуз-Лєсновський полігон у Брестській області, заявив журналістам, що вважає "непродуманою" заяву В.ЮЩЕНКА про просування свободи в Білорусії, зроблену у Вашингтоні. "Підписання відповідної заяви - фактично втручання у внутрішні справи суверенної держави. В Україні, коли про це дізналися, зразу ж внесли до Ради питання і засудили такі дії Віктора ЮЩЕНКА", - сказав Президент Білорусії.

"Демократизувати Білорусію ми будемо самі. І помічники нам тут не потрібні - ні з Києва, ні з Вашингтона, ні з інших міст планети. Ми в змозі самі розібратися зі своїми проблемами. У них проблем більше, ніж у нас, хай вони їх і розв'язують", - заявив О.ЛУКАШЕНКО. (Як повідомляв УНІАН, у спільній заяві В.ЮЩЕНКА і Дж.БУША "Порядок денний нового століття для українсько-американського стратегічного партнерства", прийнятій 5 квітня ц.р. у Вашингтоні, зокрема, наголошується: “Ми також зобов'язуємося співробітничати у підтримці реформ, демократії, терпимості і пошани до всіх суспільств, а також мирному розв'язанні конфліктів в Грузії і Молдові і підтримувати просування свободи в таких країнах, як Білорусія і Куба”).

При цьому Президент Білорусії сказав, що розраховує на зустріч з Президентом України В.ЮЩЕНКОМ для врегулювання питання з повернення українською стороною фінансової заборгованості, яка утворилася між країнами після відмови в 1992 г від використання радянського рубля у взаєморозрахунках.

"Білорусія не знімає питання про повернення Україною державного боргу, а який механізм рішення даної проблеми ми знайдемо, це вже справа наших урядів", - сказав О.ЛУКАШЕНКО.

Президент Білорусії також назвав "можливою" найближчим часом зустріч прем'єр-міністрів Білорусії і України Сергія СИДОРСЬКОГО і Юлії ТИМОШЕНКО. "Це природний рух. А ми з Президентом України зустрінемося і обговоримо перспективи нашої співпраці, тільки-но будуть підготовлені питання і основна база для цієї зустрічі", - підкреслив керівник Білоруської держави.

Як відомо, Білорусія в процесі переговорів 2001-2003 рр. пред'являла вимоги Україні на 100 млн. дол., а Україна висловлювала готовність визнати тільки 50 млн. дол. При цьому українська сторона відмовилася надавати заборгованостям статус державного боргу. Білорусія пов'язує ратифікацію договору з Україною про державний кордон, підписаного ще в травні 1998 р., з врегулюванням української заборгованості 1992 р.

Зараз сторони не розголошують розмір "українського боргу" і ступінь його узгодженості. Україна в листопаді 2003 р. пропонувала Білорусії на 80% погасити заборгованість шляхом облаштування кордону і будівництва прикордонних переходів, проте білоруський уряд відхилив цю пропозицію.
 
 
 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект