НОВИНИ

20.12.2012 | Узбекистан знову вийшов із ОДКБ
Джерело - УКРІНФОРМ

Голови держав-членів ОДКБ (Організація Договору про колективну безпеку) задовольнили прохання Ташкента, узгодивши рішення припинити членство Узбекистану в цьому військово-політичному блоці.
 
Про це в середу на розширеному засіданні Ради колективної безпеки ОДКБ в Москві заявив президент Білорусі Олександр Лукашенко, повідомляють російські ЗМІ.
 
"Ми задовольнили прохання і припинили їх членство (Узбекистану) в ОДКБ", - сказав Лукашенко.
 
Узбекистан направив запит про припинення свого членства в ОДКБ ще в червні 2012 року. У МЗС країни це рішення пояснили тим, що їх не влаштовують стратегічні плани організації щодо Афганістану, а також посилення військової співпраці між країнами-учасницями.
 
Організація Договору про колективну безпеку - військово-політичний союз, що грунтується на договорі, підписаному 15 травня 1992 р. У різний час організація включала від шести до дев'яти держав. Наразі до ОДКБ входять Вірменія, Білорусь, Казахстан, Киргизстан, Росія, Таджикистан. Договір набрав чинності 20 квітня 1994 р. Він був розрахований на 5 років і допускав подовження. Узбекистан залишив ОДКБ у 1999 році, відмовившись подовжити членство, але вже в 2006 році уряд країни вирішив поновити членство в організації.
 
Країни-учасниці договору повинні надавати один одному допомогу, у тому числі і військову, в захисті територіально-економічного простору як від агресії з боку інших держав, так і від міжнародних терористів і природних катастроф великого масштабу.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект