НОВИНИ

14.12.2012 | Росія та ЄС поговорили про "Південний потік" і згадали про Україну
Джерело - Українська енергетика

В ході зустрічі з міністром енергетики Росії Олександром Новаком, яка відбулася у рамках Постійної ради співробітництва ЄС-Росія, Комісар ЄС з питань енергетики Гюнтер Еттінгер підняв питання спільних підходів до будівництва "Південного потоку". Про це повідомила речниця європейського чиновника Марлен Хольцнер.
 


"Російська сторона не згадала про "Південний потік". Комісар підняв це питання, сказавши, що Європейська Комісія координуватиме підготовку зі сторони ЄС", заявила Хольцнер. "Метою є те, щоб проект відповідав екологічному та енергетичному законодавству ЄС", додала вона.
 


В ЄС повідомили, що раніше Росія не повідомляла деталей проекту "Південний потік", і тому Єврокомісія не може судити, наскільки проект трубопроводу відповідає енергетичному законодавству ЄС.
 


Під час спільної прес-конференції з міністром промисловості Кіпру Неоклісом Силікіотісом, яка відбулася після 7-ї Постійної ради співробітництва ЄС-Росія в енергетиці, Еттінгер заявив, що значенням імпортованого з Росії газу зростатиме.
 


Єврокомісар також сказав, що важливою темою для енергетичного партнерства сторін є потреба в інфраструктурі для зберігання і транспортування вугілля, нафти і газу.
 


"Ми намагаємося говорити про те, як має відбуватися підтримка роботи та розвиток транспортної інфраструктури. Наприклад, в газовій сфері це стосується "Північного" та "Південного" потоків, а також інших трубопроводів, які ми впилвають на окремі сегменти ринку Європейського Союзу", сказав Еттінгер.
 


За його словами, ЄС та Росія також говорили про подальший розвиток регулювання. "Ми обмінюємося думками щодо того, як застосовувати ці правила. Європейський Союз непорушний у намірі продовжувати розвиток внутрішніх ринків електроенергії та газу, та закінчити його формування до 2015 року. Це виклик не тільки для ЄС і його країн-членів. Це також виклик для Російської Федерації і постачальників енергоносії, тому в цьому контексті ми говоримо переважно про "Газпром", зазначив він.
 


Зі свого боку, Новак сказав, що сторони обговорили зміни, які відбулися на світовому газовому ринку, включаючи вплив ринкових реформ в енергетичних секторах Росії та ЄС.
 


Новак заявив, що предметом обговорення став також розвиток нафтової та газової інфраструктури. "Ми також погодилися, що наступного тижня проведемо спільну зустріч з регуляторами, представниками Європейської Комісії, і компаніями, залученими до проектів будівництва інфраструктури з постачання газу в Європі (включаючи "Північний потік"), щоб поговорити про питання, пов’язані з імплементацією Третього енергетичного пакету, та можливих винятків, які можуть бути розглянуті для цих проектів", сказав Новак.
 


Він визнав, що Росія та ЄС "пов’язані довгостроковими відносинами в галузі енергетики, що дозволяють нам розв’язувати основні завдання для економічного розвитку країн-членів ЄС".
 


На питання щодо модернізації української ГТС, Новак відповів, що це питання також було на порядку денному. "Ми це обговорювали. Ми виходимо з того, що на сьогодні існує контракт між "Газпромом" і "Нафтогазом України". Якщо є потреба модернізувати газотранспортну систему України, російська сторона готова розглянути такі пропозиції. Проте, поки жодних пропозицій не надходило", сказав Новак.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект