НОВИНИ

13.12.2012 | У Європі вважають, що в Януковича все погано
За матеріалами - Української правди

У президента Віктора Януковича після парламентських виборів не залишилося приводу для радості, вважають у Європі.
 
"Кінець року явно не задався для президента України Віктора Януковича. Якщо перед виборами до Верховної Ради в українського лідера ще був привід для радості, то тепер немає й того", - пише оглядач Frankfurter Allgemeine Конрад Шуллер.
 
Незважаючи на високі рейтинги, що обіцяли упевнену перемогу на виборах "Партії регіонів", Януковичу так і не вдалося зміцнити свою владу в країні, говориться в статті.
 
А розрахунки на подолання зовнішньополітичної ізоляції та підписання угоди про асоціацію з ЄС, головна ставка в яких робилася на позитивну оцінку іноземних спостерігачів, провалилися з тріском - вибори стали справжнім "кроком назад", пише Шуллер.
 
"Усі пішло за зовсім іншим сценарієм", - продовжує журналіст.
 
Він додає до цього помітно меншу кількість місць у президентської партії у Верховній Раді, відставку у важкий для країни час прем'єр-міністра Миколи Азарова, відсутність будь-якого економічного зростання "внаслідок кланового характеру економіки й повсюдної корупції".
 
Шуллер додає, що оскільки корупція, за оцінкою провідних світових рейтингових агентств, досягла воістину катастрофічних масштабів - Україні доведеться розпрощатися з іноземними кредитами, "і це в той момент, коли країні необхідно майже 7 млрд євро для рефінансування боргу".
 
Німецький оглядач зазначає, що в країни є декілька виходів із ситуації.
 
Перший варіант - приєднання України до Митного союзу з Росією, Білорусією та Казахстаном. Але це, незважаючи на оздоровлення української економіки завдяки зниженню ціни на газ із 430 доларів до "стандартних для союзу" 166, буде фактично означати кінець мрій про Європу й втрату незалежності, вважає Шуллер.
 
Крім того, українці могли б скористатися допомогою МВФ для рефінансування боргів, однак організація, незадоволена ставленням Януковича до реформ, уже згорнула всі свої програми допомоги.
 
"Та й навряд чи МВФ буде щось робити без згоди США. А американці, які лише нещодавно визнали Україну, яка порушує демократичні принципи й переслідує опозиціонерів, "своїм найбільшим розчаруванням", не будуть закривати ока на її дурну політичну репутацію", - зазначає Шуллер.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект