НОВИНИ

04.07.2012 | Офіс та квартиру Ніколя Саркозі обшукали через підозру в корупції
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

У помешканні та офісі колишнього президента Франції Ніколя Саркозі проведено обшуки. Причиною цьому стали підозри в отриманні пожертв на передвиборчу кампанію 2007-го року від мільярдерки, власниці L'Oreal cosmetics Ліліан Бетанкур.
 
Поліцейські заявляють, що найбагатша жінка Франції Ліліан Бетанкур за допомогою своїх помічників передавала людям Саркозі згортки із грошима для фінансування його передвиборчої кампанії в 2007 році. Нині Саркозі відкидає всі звинувачення, однак, зважаючи на те, що 15 червня з нього було знято президентську недоторканість, проти нього можуть провадити розслідування за підозрою у корупції та фінансових порушеннях у ході передвиборчої кампанії.
 
У Саркозі не було можливостей для зустрічі?
 
Сам Саркозі разом з родиною нині перебуває у відпустці в Канаді. Адвокат екс-президента Тьєррі Ерзог зауважив, що обшуки офісу та помешкання Саркозі за його відсутності не були необхідними, адже адвокат ще два тижні тому передав слідчим потрібні документи, зокрема, завірену копію календаря Саркозі на 2007 рік.
 
Ерзог заявляє, що, згідно з цим щоденником, в Саркозі не було нагоди таємно зустрітись із Ліліан Бетанкур, адже майже на всі зустрічі він приходив у супроводі поліцейських. Імена співробітників поліції у вівторок було передано до суду. За словами адвоката, згадані поліцейські зможуть підтвердити, що Саркозі лише раз, 24 лютоого 2007 року, бачився з чоловіком Бетанкур - Андре.
 
Саркозі міг отримати майже півмільйона євро нелегально
 
Увагу слідства привернув той факт, що в лютому та квітні 2007 року з рахунків Бетанкур було двічі знято гроші на загальну суму близько 400 тисяч євро. Невдовзі після першого зняття грошей помічник Бетанкур Патріс де Местр зустрівся із Еріком Вертом, скарбником Консервативної партії, яку очолює Саркозі. Обоє чоловіків, а також дев’ять інших підозрюваних повинні будуть прийти на допити в даній справі. Нині ж у Франції пожертвування політичних партіям обмежені до 7500 євро на рік.
 
Передвиборча кампанія Саркозі пов’язана й іще з одним скандалом. Існує ймовірність, що кампанію 2007-го року фінансував і колишній лівійський лідер Муаммар Каддафі. Зокрема, Бешир Ессід, адвокат екс-прем’єр-міністра Лівії Баґдаді аль-Махмуді, на початку травня публічно процитував слова свого клієнта стосовно того, що Каддафі вклав 50 мільйонів євро у виборчу кампанію Саркозі.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект