НОВИНИ

02.07.2012 | Лідери Ізраїлю закликали нового президента Єгипту зберегти мир між країнами
За матеріалами - Korespondent

Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху і президент Шимон Перес скерували особисті послання новому єгипетському лідерові Мухаммеду Мурсі із закликом зберегти мирний договір, який більш як три десятки років визначає взаємини обох країн.

Як зазначають ізраїльські ЗМІ, листи Нетаньяху і Переса стали їх першим контактом з новим президентом Єгипту, який у суботній інавгураційній промові пообіцяв дотримуватися міжнародних зобов'язань найбільшої держави арабського світу.
 
"Мирний договір - взаємний інтерес обох народів. Він сприяє підтримці стабільності в регіоні", - наводить газета Ісраель ха-Йом слова з послання Нетаньяху, текст якого офіційно не оприлюднили.
 
Видання також зазначає, що цього тижня можлива телефонна розмова Нетаньяху з Мурсі.
 
Про цінність миру новоспеченому колезі написав і нобелівський лауреат Перес, який також висловив надію на те, що під керівництвом Мурсі Єгипет продовжить співпрацю з Ізраїлем. "Мир врятував незліченну кількість молодих життів як у Єгипті, так і в Ізраїлі. Наші зобов'язання перед зростаючим поколінням ніколи не втратять своєї актуальності. На відміну від війни мир - це перемога для обох сторін", - йдеться в листі ізраїльського президента.
 
Його було також надіслано в четвер, але офіційно канцелярія глави держави повідомила про нього тільки в неділю.
 
Кемп-девідські домовленості 1979 перетворили Єгипет з головного учасника антиізраїльських коаліцій, який чотири рази воював з Ізраїлем, у першого партнера єврейської держави в арабському світі. Знявши загрозу "південного фронту", угода дозволила Ізраїлю більше ніж втричі скоротити витрати на оборону і перекинути звільнені кошти на вирішення соціально-економічних завдань.
 
Повалення президента Єгипту Хосні Мубарака і перемога на недавніх виборах лідера Братів-мусульман Мухаммеда Мурсі породили в Ізраїлі тривогу за майбутнє двосторонніх відносин, у тому числі за долю мирного договору.
 
Раніше Мурсі в інтерв'ю іранським ЗМІ заявив, що за участю уряду має намір переглянути відносини з Ізраїлем і взяти курс на зближення з Іраном.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект