НОВИНИ

26.04.2012 | У Сербії в розпалі передвиборча кампанія
За матеріалами - Української служби "Радіо Свобода"

Серби через 10 днів, 6 травня, обиратимуть водночас і президента, і парламент, і муніципальні органи влади. Виборча тема заполонила шпальта сербських газет. Місцева преса також звертає увагу на проблему безробіття та інформує про акції протесту медиків і агропромисловців.
 
 На перших сторінках трьох белградських газет – взаємні обвинувачення партійних лідерів у зв’язку з джерелами коштів, що їх витрачають на кампанію. В проурядовій газеті «Політика» Ненад Чанак, лідер партії, яка належить до коаліції колишнього президента Бориса Тадича, стверджує, що опозиційна партія під назвою «Об’єднані регіони Сербії» лише на телевізійну кампанію витратила 10 мільйонів євро. А представник сербських «регіоналів» відповідає, що коаліція Тадича витратила значно більше, та що її лідери втрачають нерви.
 
 На першій сторінці газети «Бліц» стаття про візит до Белграда колишнього мера Нью-Йорка Рудольфа Джуліані, який прибув на запрошення опозиційної Сербської прогресивної партії. Газета стверджує, що за квитки Джуліані заплатили 40 тисяч доларів й додає, що його прибуття та підтримка опозиційного кандидата на мера сербської столиці коштувала від 100 до 270 тисяч доларів.
 
 Газета «Данас» звернулася до Агенції з боротьби з корупцією з питанням про нагляд над коштами кампанії. Керівник Агенції каже, що вимагатимуть звіт як про поїздку Джуліані, так і про подорож до Німеччини Бориса Тадича, екс-президента й одного з кандидатів на цю посаду.
 
 Замість відповідати на питання про кошти, Тадич написав статтю для газети «Бліц», в котрій стверджує, що інвестиції німецьких компаній сприяють технологічному розвиткові Сербії.
 
 Згідно з законом, усі учасники виборів повинні оприлюднити як джерела своїх доходів, так і докладний список витрат на виборчу кампанію. В минулому, зазначають газети, партії дотримувалися цього лише формально: вони у звітах подавали значно нижчі суми від реальних.
 
 Регіональне видання «Дневник» подає інтерв’ю з істориком Латинкою Перович, яка каже, що єверопейський шлях – «єдиний вихід із ментальної провінції». «Сьогодні, коли стоїмо на руїнах популізму, лібералізм є мужньою альтернативою, що дає можливість вирватися з демагогічної калюжі й підняти Сербію на вищий інтелектуальний і моральний рівень», – зазначає історик.
 
 Видання «Дневник» нагадує, що кожний п’ятий працездатний громадянин країни – без праці, та що рівень безробіття вищий від Сербії мають лише дві сусідні країни – Македонія та Боснія і Герцеговина.
 
 Усі сербські газети в сьогоднішніх числах повідомляють про так званий попереджувальний страйк працівників охорони здоров’я, котрі протестують проти зниження зарплат на 10 відсотків. Лікарі страйкували від 11-ї до 12-ї години.
 
 У Сербії також тривають протести агропромисловців. Вони невдоволені змінами в системі допомоги, яку влада надає з аграрного бюджету окремим категоріям виробників. Кореспонденти «Політики» повідомляють, що фермери тракторами заблокували шляхи, перехрестя та мости в десятках міст краю Воєводина, а також в центральній Сербії.
 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект