НОВИНИ

21.02.2012 | Польща подала позов на "Газпром" у Стокгольмський арбітраж
Джерело - УКРІНФОРМ

Польська нафтогазова компанія (PGNiG) офіційно подала позов проти ВАТ "Газпром" і її дочірньої компанії "Газпром Експорт" у Стокгольмський арбітражний суд. Вона вимагає зниження ціни на імпортований до Польщі російський природний газ у діючому довгостроковому контракті.


Про це у вівторок офіційно поінформувала прес-служба PGNiG.


"Предметом позову є зміна цінової формули у довгостроковому контракті на постачання газу, підписаному між PGNiG і відповідними (російськими - ред.) компаніями 25 вересня 1996 року", - йдеться у повідомленні PGNiG.


Польська компанія відмовилася поінформувати про деталі позову, посилаючись на "принципи конфіденційності".


Польща не погоджується з нинішньою ціною на блакитне паливо, яку PGNiG платить "Газпрому" відповідно до так званого Ямальського договору. Востаннє він переглядався на початку 2010 року. Тоді віце-прем'єр-міністри Польщі і Росії Вальдемар Павляк й Ігор Сечін підписали угоду про збільшення постачання російського газу до РП на 2 млрд куб. м. З 2010 року Польща імпортує з Росії 9 млрд куб. м газу, що становить 90% загального обсягу її імпорту блакитного палива.


За інформацією "Газпрому", компанія сьогодні веде переговори щодо зниження ціни на блакитне паливо у довгострокових контрактах з компаніями RWE Transgas, Shell Energy Europe, E.On Ruhrgas, Eni, GWH Gashandel, Centrex, EGL, GasTerra, Dong, а також PGNiG. В 2011 році з цього приводу досягнуто згоду з компаніями PremiumGas, Edison, GDF Suez, Wingas, SPP, Sinergie Italiane, а в цьому році - з австрійською компанією Econgas.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект