НОВИНИ

13.01.2012 | Іран може створити ядерну бомбу за рік - екс-заступника глави МАГАТЕ
Джерело - УКРІНФОРМ

Іран, який оголосив про відкриття нового заводу з виробництва урану 20-відсоткового збагачення, всього через рік, за наявності бажання, може виробити його в кількості, достатній для створення ядерної бомби.


Таку думку висловив колишній інспектор МАГАТЕ Оллі Хейнонен у статті, опублікованій в американському журналі Foreign Policy.


"Якщо Іран вирішить створити уран збройового ступеня очищення з урану 20-відсоткового збагачення, то він... уже зробив 90% необхідних зусиль", - йдеться у статті Хейнонена, передає Reuters.


Це заява О. Хейнонена, який до 2010 р. працював заступником гендиректора МАГАТЕ, з`явилася за повідомленням Ірану про початок виробництва 20-відсоткового урану на новому заводі в горах Фордоу.


За твердженням влади, Іран має намір створити 20-відсотковий уран - на додаток до 3,5-відсоткового, необхідного атомним електростанціям, - для медичних цілей, наприклад, лікування хворих на рак. Однак ця заява викликала сумніви у західних дипломатів, які зазначають, що виробництво 20-відсоткового урану значно наближає Іран до створення матеріалу для ядерної бомби.


Іран також повідомив, що відкриє новий підземний завод із виробництва урану в Фордоу, нарівні з продовженням діяльності щодо збагачення урану до 3,5 відсотка в Натанзі.


За таких темпів виробництва, відзначив О. Хейнонен, можна очікувати, що до кінця 2012 року Іран матиме близько 250 кілограмів 20-відсоткового урану, який "може бути перетворений у військовий матеріал протягом місяця".



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект