НОВИНИ

25.11.2011 | Україна готова розглянути пропозиції Росії щодо переозброєння ЧФ
Джерело - УНІАН

Підготовка угоди з модернізації озброєнь Чорноморського флоту Російської Федерації перебуває на стадії завершення.

Про це в інтерв'ю газеті “Известия в Украине” (№220 від 24 листопада) заявив посол з особливих доручень МЗС України, заступник голови української частини підкомісії з питань функціонування ЧФ РФ і його перебування на території України Міждержавної українсько-російської комісії Віктор СЕМЕНОВ.

Він закликав припинити усі пересуди і політичні домисли з даного питання. В.СЕМЕНОВ зазначив, що ЗМІ наповнені інформацією, що подається мало не як доконаний факт, - введення до складу ЧФ РФ, що базується на території України, нових зразків військової техніки, і мало не з назвами кораблів. При цьому він нагадав, що угоди щодо ЧФ РФ, підписані у 1997 році, а саме, угода між Росією і Україною про параметри розподілу Чорноморського флоту, лише зафіксували параметри його розподілу, конкретизувавши перелік військових кораблів, суден і літаків, які перебувають у складі ЧФ РФ на території України. Ці ж угоди, додав В.СЕМЕНОВ, не передбачають механізму заміни (ротації) озброєнь Чорноморського флоту, що базується на нашій території.

За його словами, вирішення цього питання можливе лише правовим шляхом - через підготовку двосторонньої міждержавної угоди. Посол зазначив, що ще у 2000 році президенти України і Росії доручили підготувати угоду про створення механізму заміни озброєнь ЧФ РФ. В.СЕМЕНОВ підкреслив, що тоді ж українська сторона запропонувала свій варіант, з визначальних принципів якого можна було виділити дві позиції: дозвільний характер заміни з боку України і принцип заміни «тип на тип» і «клас на клас». Водночас, підкреслив він, з цим не погодилася російська сторона, і в такому стані питання перебуває і сьогодні.

Разом з тим, за словами В.СЕМЕНОВА, враховуючи харківську пролонгацію угод щодо флоту, підписаних у 1997 році, а також враховуючи не тільки фізичне, але й моральне зношення основних видів озброєння ЧФ РФ, українська сторона готова розглянути пропозиції Росії. “На даний час - пошлюся на заяви офіційних джерел - така угода перебуває на стадії завершення і найближчим часом буде передана на розгляд у рамках підкомісії з питань ЧФ РФ. Ще раз повторюся: на сьогодні угоди немає. Українська сторона готова її обговорювати. Основні принципи, якими ми керуватимемося, вже вироблені”, - сказав посол з особливих доручень.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект