НОВИНИ

16.11.2011 | Єврокомісія збирається обмежити вплив рейтингових агентств
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Єврокомісія хоче зменшити вплив рейтингових агентств, які своїми оцінками кредитоспроможності європейських держав тільки посилюють кризові настрої.  «Їхня влада є занадто великою», - сказав єврокомісар з внутрішніх ринків Мішель Барньє у вівторок 15 листопада у Страсбурзі, представляючи нові законодавчі пропозиції. Серед запланованих кроків, зокрема, і  притягнення до відповідальності агентств у разі значних помилок або завдання шкоди інвесторам.

Однак пропозиція тимчасової заборони агентствам оприлюднювати оцінки кризових держав, як наприклад Греції, не знайшли підтримки у Єврокомісії. Цю ідею Барньє було відхилено. Запеклі дебати з цього приводу точилися упродовж кількох годин. Крім того, Брюссель не буде боротися за створення європейського рейтингового агентства, котре б могло скласти конкуренцію таким трьом «китам», як Standard & Poor's, Moody's і Fitch.

Зменшення впливу

Повідомлення про зниження рейтингів країн єврозони, котрі потерпали від кризи, регулярно призводили до потрясінь на фінансових ринках. Згідно з планами єврокомісара, у майбутньому агентства не матимуть права оприлюднювати рейтинги держав у час торгів на біржах. Крім того, вони муситимуть надавати відкриту інформацію про підстави для встановлення оцінки.

"Оцінки мають прямий вплив на ринки та на економіку», - сказав Барньє. Коментуючи низку нових пропозицій, він зауважив, що у минулому рейтингові агентства вже припускалися серйозних помилок. Нові правила спрямовані насамперед на зменшення залежності від рейтингів, посилення конкуренції та збільшення транспарентності. Зовсім нещодавно, наприклад, авторитетне агентство Standard&Poor's розіслало помилкове повідомлення про зниження рейтингу кредитоспроможності Франції, що призвело до хвилі обурення.

Єврокомісар Барньє планує домогтися зменшення залежності від рейтингів за рахунок того, щоб фінансові інститути також самі аналізували ризики цінних паперів. Цей ринок належить кільком агентствам-«важковаговикам», тому Єврокомісія хоче збільшити конкуренцію і посилити позиції менших учасників.

Тепер пропозиції Єврокомісії ще мають затвердити країни-члени європейської спільноти та Європарламент. Як очікується, це станеться наступного року.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект