НОВИНИ

21.10.2011 | Грузія відмовляється дати дозвіл на приєднання Росії до СОТ
За матеріалами - Korespondent

Черговий раунд переговорів між Грузією і Росією про вступ РФ до Світової організації торгівлі не увінчався успіхом, і Тбілісі не може погодитися на приєднання Москви до СОТ, хоча готовий до продовження переговорів.


Провал переговорів з Грузією підриває шанси на вступ Росії до СОТ до кінця поточного року - мету, встановлену РФ і США, і може призвести до погіршення відносин Москви із Заходом.


"Ця зустріч знову завершилася безрезультатно, ситуація не змінилася... Ми домовилися провести чергову зустріч на початку наступного тижня", - сказав Рейтер по телефону зі Швейцарії заступник міністра закордонних справ Грузії Сергі Капанадзе, що представляє Тбілісі на переговорах з Москвою.


"Росія як і раніше не погоджується на моніторинг торгівлі в торгових коридорах", - сказав Капанадзе, маючи на увазі визнані Москвою після війни з Тбілісі в 2008 році грузинські автономії Абхазію і Південну Осетію.


СОТ, що об'єднує 153 країни, приймає рішення на основі консенсусу, і Грузія може заблокувати спробу Росії приєднатися до цієї організації, використавши право вето.


Росія - найбільша економіка, що залишається за бортом СОТ. Вона веде переговори про вступ до цієї організації ось уже 18 років.


Високопоставлені учасники переговорів кажуть, що Росія зможе приєднатися до СОТ в грудні 2011 року, якщо врегулює суперечку з Грузією.


Прем'єр-міністр РФ Володимир Путін, який має намір повернутися в президентське крісло в 2012 році, закликав США і Євросоюз допомогти Росії подолати опір Грузії.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект