НОВИНИ

14.07.2004 | Україна і Румунія не домовилися про визначення лінії делімітації морського простору в Чорному морі
Джерело - ForUm

Україна і Румунія поки не змогли домовитися про визначення лінії делімітації морського простору країн в Чорному морі. Про це, як передає кореспондент ForUm’у, повідомив на сьогоднішньому брифінгу заступник начальника прес-служби МЗС України Дмитро Свистков.


За його словами, українська і румунська делегації практично завершили узгодження тексту проекту даної угоди і обмінялися думками щодо визначення лінії делімітації морського простору між нашими країнами в Чорному морі. «Проте, на жаль, позиції сторін щодо цієї лінії поки не співпадають», - зазначив Свистков.


Планується, що черговий раунд українсько-румунських переговорів пройде в Румунії у вересні поточного року, а засідання експертних груп в Україні заплановано на серпень цього року.



Крім того, 13-14 липня в Бухаресті відбудеться друга міністерська конференція Процесу Дунайської співпраці. В рамках конференції обговорюватимуться питання розвитку транспортного сполучення в контексті розширення ЄС, і в першу чергу, по Дунаю.


За наслідками цієї конференції буде прийнятий заключний документ, який повинен буде включати домовленості про подальше поглиблення співпраці в Дунайському регіоні в економічній, транспортній, природоохоронній, туристичній, культурній і регіональній сферах.


Також Свистков повідомив, що українсько-румунські консультації з питання будівництва каналу «Дунай-Черне море» будуть перенесені на 20 липня поточного року. Ініціатором відстрочки, за словами заступника глави прес-служби МЗС, виступила румунська сторона.


Під час цих консультацій заплановано рішення питань природокористування і стану навколишнього середовища дельти Дунаю, і зокрема, проблеми, пов’язані з відновленням українського глибоководного судноплавства “Дунай-Черне море”.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект