НОВИНИ

04.10.2011 | "Неприємний сюрприз" для "Газпрому" напередодні старту Північного потоку
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Уряд Росії буде дуже уважно відстежувати ситуацію довкола офісв «Газпрому» в європейських країнах, де були проведені несподівані обшуки, заявив у понеділок, 3-го жовтня, у ході зустрічі з главою «Газпрому» Олексієм Міллером прем'єр-міністр Росії Володимир Путін. Водночас глава російського уряду наказав представникам газової компанії співпрацювати з правоохоронними органами країн, які здійснюють перевірки.


Міллер повідомив, що «за ініціативою Європейської комісії абсолютно несподівано відбулись обшуки в дочірніх компаніях «Газпрому», вилучення документів».


«Слава тобі, господи!»


Глава російського концерну-монополіста зазначив, що "ці події стали неприємним сюрпризом". Він висловив сподівання на те, що "законні інтереси "Газпрому" будуть дотримані", запевнивши у подальшому виконанні контрактних зобов'язань перед європейськими партнерами.


Під час бесіди прем'єра з главою «Газпрому» агентства наводять і такий пасаж. Путін поцікавився: "Сподіваюсь, у Європі за контракти з «Газпромом» поки ще нікого не арештували, у в'язницю не посадили?". "Ні, Володимир Володимирович, поки ще нікого не арештували",- відповів Міллер. "Слава тобі, господи!" - підсумував глава уряду.


Слідство проти монополізації ринку


Серією обшуків у штаб-квартирах компаній-постачальників природного газу у Центральній та Східній Європі, в тому числі «Газпрому», RWE та «Рургазу», Європейська комісія, за даними тижневика «Шпіґель», намагається ліквідувати монопольне становище на ринку російського «Газпрому». Журнал посилається при цьому на документи, що були вилучені слідчими під час обшуків.


Антимонопольні органи підозрюють газові фірми в Європі у поділі ринків та цінових домовленостях, що заважає конкуренції на ринку. Хоча слідство стосується оптової торгівлі газом, невідповідності у цій сфері  можуть впливати і на ціну для кінцевого споживача. А в ЄС цінові змови, що позначаються на споживачеві, сувороі заборонені.


За інформацією «Шпіґеля», співробітники ЄС цілеспрямовано шукали у німецьких енергоконцернах RWE та Eon Ruhrgas договори на поставки газу їхніх центрально- та східноєвропейських дочірніх підприємств. В минулому існувала практика, коли концерн «Газпром» вписував до угод проблематичні умови, пише журнал з посиланням на менеджерів енергетичної галузі. Наприклад, у багатьох випадках газові поставки до східноєвропейських країн були прив'язані до умови, що сировину не можна перепродавати іншим країнам, а лише використовувати на внутрішньому ринку. Цим «Газпром», вочевидь, хотів зафіксувати свою монополію на багатьох східноєвропейських енергоринках.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект