НОВИНИ

21.02.2005 | Від Президента Буша вимагають критики порушення демократії у Росії
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Напередодні чергового російсько-американського самміту, який має відбутися 24 лютого у Братиславі, політичні, ділові та експертні кола у США закликають Президента Буша різко виступити проти чисельних порушень демократії у Росії.



Під час вчорашніх слухань у комітеті з міжнародних відносин Сенату США, його голова сенатор-республіканець Річард Лугар заявив, що серед усіх пост-комуністичних держав найбільше занепокоєння у прихильників демократії зараз викликає ситуація у Росії.


Самі слухання проводилися під назвою “Відступ від демократії у Росії” і у них брала участь низка американських експертів та двоє керівників компанії ЮКОС.


Я пишаюся баченням Президента Путіна щодо зміцнення демократії, свободи та верховенства права у Росії” – такими були слова Президента Буша під час останнього російсько-американського саміту у травні 2003 року у Санкт-Петербурзі. Під час вчорашніх слухань у Сенаті, директор російських програм Фонду Карнегі Андерса Ослунд закликав Президента Буша публічно відмовитися від цих слів на наступній зустрічі із російським колегою. Схожої думки були усі учасники сенатських слухань.


Як зазначив сенатор Лугар, в останні місяці Кремль здійснив низку кроків спрямованих на знищення свободи слова та політичної опозиції. За його словами, опозиційні політичні партії у Росії були придушені, вибори регіональних губернаторів відмінені, а більшість ЗМІ опинилися під державним контролем. Президент неурядової організації Проекту Перехідних Демократії Брюс Джексон підсумував:


“Я не вважаю виправданим говорити, що демократії у Росії відступає. Російська демократія була вбита, і це було зроблено навмисно.”


Для посилення тиску на президента Путіна, деякі учасники слухань запропонували не допускати вступу Росії до СОТ та тимчасово призупинити її членство у Великій Вісімці. Як заявив інший впливовий сенатор Джозеф Байден, Росія не може одночасно рухатися у бік тоталітаризму та залишатися членом Великої Вісімки. Однак, резолюція із закликом призупинити російське членство у клубі найбагатших держав світу була ухвалена комітетом Конгресу США ще минулої весни, але досі залишалася ігнорованою Білим Домом. Як зауважив сенатор Лугар наприкінці зустрічі, Буш може не звертати увагу на вимоги законодавців щодо Росії, але принаймі він повинен знати про їхню позицію.


Водночас, колишній Державний Секретар США Мадлен Олбрайт вважає, що Братиславський самміт буде тестом для президента Буша, який під час інавгурації пообіцяв бооротися за свободу у світі. В інтерв”ю газеті “Ля Стампа” вона наголосила, що головним питанням самміту буде те, на скільки заяви президента Буша про демократію, зроблені у Вашингтоні, відповідатимуть його словам на адресу Президента Путіна, які він скаже під час самміту у Братиславі.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект