НОВИНИ

07.07.2011 | К.Лагард назвала пріоритетами МВФ вирішення проблем суверенного боргу та зайнятості
Джерело - УКРІНФОРМ

Світова економіка оздоровлюється, але нерівномірно. Зокрема, темпи відновлення є високими для економік, що розвиваються, і уповільненими на розвинутих ринках. Про це у середу заявила Крістін Лагард, окреслюючи поточні пріоритети діяльності МВФ під час своєї першої прес-конференції на посаді директора-розпорядника Фонду.









К.Лагард назвала пріоритетами МВФ вирішення проблем суверенного боргу та зайнятості
Крістін Лагард
 
 


Характеризуючи поточний стан світової економіки, К.Лагард відзначила, що нині він кращий, ніж два роки тому: "Коли ми дивимося на наші прогнози щодо зростання на 2011-й і 2012-й роки, ми чітко бачимо відновлення, і ситуація поліпшується - і поліпшується в порівнянні з тим, якою вона була у 2009 році в розпал кризи".


Водночас, вона наголосила на значній нерівномірності: "З одного боку питання суверенного боргу, і це стосується всіх розвинених економік, починаючи від Японії до Сполучених Штатів, але явно з акцентом на зону євро, і зокрема у Греції. З іншого боку, коли ми дивимося на ринки, що розвиваються, у нас є в деяких випадках ризик перегріву, а також ризик інфляції".


За її словами, нині вирішення проблеми суверенного боргу є пріоритетом для багатьох розвинених країн, й не лише в єврозоні. К.Лагард також наголосила на критичній важливості питання зайнятості. "Ми не можемо прагнути лише до зменшення бюджетного дефіциту", - сказала К.Лагард.


Взаємозв'язок, довіра та всебічний підхід - такі три основні принципи при реагуванні на сучасні виклики, що стоять перед 187 країнами-членами МВФ, вважає директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду. Аби до Фонду існувала довіра, він має бути неупередженим, підкреслила Лагард, додавши: "Не існує жодної категорії країн, що заслуговує на особливе ставлення, або тих, ставлення до яких буде жорстким".


Стосовно змін в управлінні організацією з її приходом на посаду, Лагард зазначила, що прагнутиме до посилення "роботи у команді" й того, щоб у Фонді могли "не просто бути задоволеними, але й пишатися результатами своєї діяльності". Вона також кілька разів наголосила на важливості різноманіття освіти, культури, досвіду представників МВФ, а також активного залучення всіх сторін до його реформування. За її словами, наразі розглядається питання щодо введення посади ще одного заступника директора-розпорядника Фонду від країн, що розвиваються.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект