НОВИНИ

09.06.2011 | Расмуссен вважає, що Росія і НАТО близькі до угоди щодо створення двох систем ПРО
За матеріалами - Korespondent

Генеральний Секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен заявив, що Росія і Північноатлантичний Альянс "наблизилися до укладення угоди" щодо основних принципів співробітництва при створенні двох незалежних систем протиракетної оборони (ПРО) - російської і ПРО НАТО.


При цьому, зі слів Генсека альянсу, сторони "зможуть обмінюватися інформацією". Таку заяву зробив Расмуссен за підсумками саміту Росія-НАТО, що пройшов у Брюсселі 8 червня.


Расмуссен також закликав Росію "приступити до позитивного співробітництва з НАТО і зосередити свою увагу на реальних загрозах безпеки, а не на якихось примарах минулого, яких більше не існує".


Іншу оцінку відносин Москви і Північноатлантичного альянсу в питанні ПРО висловив міністр оборони РФ Анатолій Сердюков. З його слів, дві системи протиракетної оборони "не підходять Росії" і можуть розпалити нову гонку озброєнь. Голова російського Міноборони додав, що система ПРО НАТО "нейтралізує російські стратегічні можливості".


Расмуссен і Сердюков не давали за підсумками саміту спільної прес-конференції, а розмовляли з журналістами кожен окремо. Зі слів Сердюкова, переговори з НАТО триватимуть.


США раніше заявили, що протиракетна оборона в Європі призначена для захисту від можливого ракетного удару з боку Ірану і не спрямована проти РФ. Москва вимагає гарантій, що ця ПРО не загрожує російській безпеці.


Раніше, 7 червня, Расмуссен заявив, що розширення Альянсу не тільки не загрожує Росії, але і буде сприяти її безпеці.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект