НОВИНИ

04.02.2005 | Україна не бачить перспектив ЄЕП
Джерело - ProEUROPA

Уряд Юлії Тімошенко буде проводити "принципово іншу політику" у відносинах з Росією, повідомляє Інтерфакс-Україна.



"Нас дуже влаштовує зближення з Росією, нас влаштовує знищення торгових бар'єрів, які ми зараз маємо, але ми принципово міняємо політику з Росією", - заявив народний депутат, кандидат на пост віце-прем'єр-міністра України з питань європейської інтеграції Олег Рибачук в інтерв'ю журналістам в четвер, 3 лютого, у Києві.


Зокрема, за його словами, "Україна не буде робити те, що їй невигідно" в сфері українсько-російських взаємовідносин. "Україна змінилася, і перший візит президента показав, що ми будемо мати рівні партнерські відносини", - додав він.


Кажучи про Єдиний економічний простір України, Росії, Білорусі і Казахстану, Олег Рибачук заявив про те, що уряд Юлій Тімошенко "не бачить аргументів, щоб сказати, що це вигідно Україні, що, приєднавшись до ЄЕПу в тій або іншій складовій, Україна щось виграє".


Народний депутат також не виключив наявності документів, що стосуються створення ЄЕП і вигідних для України.


"Але навіть якщо вони (документи, - ред.) є, але суперечать набагато раніше підписаним угодам по евроинтеграції, ми не будемо приймати ці документи, які вступають в протиріччя з нашим основним курсом", - підкреслив Олег Рибачук.


Він також зазначив, що документи зі створення ЄЕП "не проходили формальних процедур - не було ратифікації конкретних документів". "Щось десь там підписували, але ми їх (документів, - ред.) не бачили", - підкреслив кандидат у віце-прем?єр-міністри України.


Олег Рибачук також сказав, що Україна знаходиться в вигіднішому становищі ніж Росія в питанні вступу до Світової торгової організації. Зокрема, відмітив депутат, Україна знаходиться в більш пріоритетному положенні у питанні оплати за енергоносії, оскільки на даний момент платить за них практично за ринковими цінами.


Крім того, Рибачук назвав членство у СОТ надзвичайно вигідним для України, зазначивши, що країна, яка першої вступить до СОТ, "може виставляти певні умови країні, яка ще не вступила". Він також виразив упевненість, що Україна стане членом Світової організації торгівлі до кінця поточного року.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект