НОВИНИ

30.03.2011 | Битва за лівійську нафту: повстанці лишили Каддафі майже без ресурсів
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

За підтримки західної авіації лівійські повстанці просуваються дедалі більше вглиб Лівії, відсуваючи війська Муаммара Каддафі. Хоча офіційна мета союзників – захист цивільного населення, у повідомленнях західних ЗМІ знову і знову згадується про те, що в руках повстанців опинилися важливі для експорту нафти порти в Середземному морі.


Нафтові резерви Лівії станом на 2009 рік оцінювали в 46 мільярдів барелів. Торік північноафриканська країна щодня в середньому видобувала півтора мільйона барелів. Це два відсотки світового видобування нафти.


40 відсотків свої нафти Лівія досі продавала Італії – одному з активних учасників західної коаліції. На другому місці – Німеччина (12 відсотків), уряд якої вирішив утриматися від безпосередньої участі в конфлікті.


Лівійську нафту експортуватиме Катар


За оцінками експертів, економіка Лівії на 95 відсотків залежить від експорту нафти. Незважаючи на успіх своїх противників, полковник Каддафі поки що не повністю втратив контроль над запасами стратегічної сировини. Його війська контролюють місто Ез-Завія, де є велике родовище нафти та найстарший нафтопереробний завод країни.


Отримавши контроль над більшістю портів, повстанці тримають ключ до лівійського багатства в своїх руках. Найбільші поклади нафти є в пустелі на південному сході країни. Нафтопроводи з цих родовищ ведуть до портів у регіоні Киренайка та місто Сірт. Лише з порту у Брезі до початку заворушень щороку вирушали 300 танкерів з нафтою.


Тепер повстанці кажуть, що в контрольованих ними регіонах щодня видобувається від 100 тисяч до 130 тисяч барелів нафти. Найближчим часом вони збираються відновити експорт сировини. Продажем нафти тимчасово займатиметься Катар – один з учасників міжнародного альянсу, що завдає ударів по Лівії, посилаючись на резолюцію Ради Безпеки ООН.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект