НОВИНИ

10.02.2011 | ЄС активно обговорює альтернативу російському газу
Джерело - Євроатлантика.info, Deutsche Welle

Європейський Союз має намір зменшити надмірну залежність від постачань російського газу. Ця мета зафіксована в плані дій щодо забезпечення надійного енергопостачання, затвердженого на проведеному в Брюсселі саміті ЄС.


 


Зокрема, у прийнятому рішенні про розширення стратегічного партнерства в енергетиці передбачається збільшити постачання з родовищ на Каспійському морі, розширити мережу трубопроводів та виділити додаткові кошти на пошуки відновлюваних джерел енергії. Підводячи підсумки зустрічі, голова Європейської ради Герман ван Ромпей наголосив, що реалізація намічених планів сприятиме сталому економічному зростанню і створенню нових робочих місць.


 


"Забезпечення надійного, безперебійного постачання енергоносіями за розумними цінами є одним з пріоритетних завдань", - наголошується в спільній заяві за підсумками зустрічі глав держав і урядів. Після 2015 року жодна країна Євросоюзу не залишиться відрізаною від загальної системи газо-і електропостачання. У цих цілях планується суттєво розширити мережу трубопроводів. В якості конкретної мети названий проект Північ - Південь, покликаний розширити газотранспортну систему в Південній Європі і мережа трубопроводів, що ведуть до країн Балтії. Таким чином будуть попереджені проблеми, подібні до тих, що виникли в результаті перебоїв у поставках енергоносіїв з Росії та України.


 


Європейський Союз з населенням 500 мільйонів людей і з розташованими на його території двадцятьма мільйонами підприємств є найбільшим енергетичним ринком у світі, нагадує агентство AFP. Для підвищення безпеки енергопостачання пропонується кілька заходів. По-перше, необхідно стимулювати розвиток власних ресурсів, перш за все за рахунок розширення використання поновлюваних джерел. Їхню частку в загальному обсязі виробництва енергії в країнах Євросоюзу передбачається довести до 20 відсотків до 2020 року. По-друге, слід домогтися скорочення витрати енергії, зокрема, шляхом будівництва будинків з поліпшеною теплоізоляцією.


 


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект