НОВИНИ

01.02.2011 | Єгипетська криза – випробування для Адміністрації Барака Обами
За матеріалами - Голосу Америки

Президент США Барак Обама закликав єгиптян до мирного переходу до більш відповідального уряду. Сполучені Штати побоюються іранського сценарію розвитку подій. У результаті  Ісламської революції 1979-го року Іран з одного з найбільших партнерів США, перетворився у революційну Ісламську республіку, а зараз ще і ядерну загрозу для всього світу.


Державний Cекретар США зазначила:


«Ми хочемо справжньої демократії, а не демократії на 6 місяців, яка потім перетвориться на військову диктатуру чи так звану демократію, яку ми побачили в Ірані».


У той же час Державний Секретар Хілларі Клінтон пояснила, що це не обов’язково означає, що Мубарак  має негайно піти:


«Я цього ніколи не казала. І не збираюся говорити. Я хочу, аби єгипетський народ мав можливість вільно обирати своє майбутнє».


Але люди, які зібрались перед Білим домом, вимагають аби Адміністрація США спонукала Мубарака залишити владу. Учасники демонстрацій в самому Єгипті почали висловлювати своє незадоволення обережною позицією Сполучених Штатів, очікуючи від них більше підтримки.


Експерт інституту Брукінгза Шіблі Тіламі каже, що обережна реакція США на події у Єгипті – правильний шлях:


«Єдине, що вони вчинили правильно, так це не зробили Америку частиною кризи, таким чином, аби це більше стосувалося б США, ніж Єгипету». 


Також у Вашингтоні не очікують, що події в Єгипті розвиватимуться настільки ж швидко як у Тунісі, президент якого у результаті масових протестів втік з країни.


Тим часом, єгипетська криза вже має глобальний вплив. У п’ятницю ціна на нафту зросла на чотири долари за барель. У результаті вартість акцій на Нью-Йоркській фондовій біржі впала на 166 пунктів. Хоча Єгипет сам не видобуває нафту, він контролює Суецьку протоку та нафтопровід, через які щодня проходить два мільйони барелів нафти. Якщо у результаті хаосу в Єгипті Суецька протока буде закрита, наслідки для світової економіки можуть бути катастрофічними. Експерти кажуть, коли ціна на нафту стає дуже високою, зростають ціни на інші товари і це впиває на усю світову економіку



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект