Залучення Росії до вирішення конфліктів на пострадянському просторі є ключем для їх мирного та довгострокового врегулювання. Водночас від прогресу в цій сфері залежатиме динаміка відносин між ЄС і Російською Федерацією. Таку думку висловив Президент Ради ЄС Герман Ван Ромпей під час прес-конференції у рамках саміту ЄС-Росія, що напередодні відбувся у Брюсселі.
Як повідомив Г.В. Ромпей, під час переговорів сторони обмінялися думками щодо "чутливих питань" у спільному сусідстві, зокрема в контексті нещодавнього саміту ОБСЄ в Астані. Йдеться про невирішені конфлікти, які загрожують стабільності та безпеці як Європейського Союзу, так і Росії.
Г.В. Ромпей навів три приклади таких конфліктів. Зокрема, європейська сторона зробила особливу пропозицію щодо швидкого поновлення формальних переговорів з Придністровського врегулювання, окремо наголосила на важливості принципів мирного врегулювання у Нагірному Карабаху, які були визначені Мінською групою (організованою ОБСЄ - ред.), і привітала особисті зусилля президента РФ Дмитра Медведєва з пом'якшення протиріч та з пошуку вирішення цієї проблеми.
"Ми також закликали до поновлення помітної присутності ОБСЄ в Грузії, до поновлення зусиль для вирішення як ситуації з безпеки, так і гуманітарної ситуації, вирішення проблем щодо прав людини у відповідності до угоди про припинення вогню від 2008 року та при повній повазі до територіальної цілісності та суверенітету Грузії. Тісна співпраця з Росією у цих питаннях є ключем до успіху. Прогрес у цій сфері буде створювати імпульс для співпраці між ЄС і Росією в цілому", - сказав Президент Ради ЄС.
Г.В. Ромпей окремо наголосив, що ЄС і Росія є "дійсними стратегічними партнерами, які намагаються знайти вирішення для спільних проблем".
|