НОВИНИ

09.12.2010 | США і Польща підтвердили свої плани щодо розгортання європейської ПРО
Джерело - Korespondent

США готові розмістити елементи ПРО в Польщі, сказано в спільній заяві президента США Барака Обами і президента Польщі Броніслава Коморовського, поширеній в середу за підсумками зустрічей двох лідерів у Білому домі.


"Президент Обама підтвердив прихильність США здійснювати новий пофазовий адаптований підхід до розвитку європейської ПРО, включаючи розміщення наземних перехоплювачів СМ-3 у Польщі до 2018 року, і висловив подяку польському уряду за рішучість розмістити у себе цю систему", - йдеться в спільній заяві.


Для Вашингтона "польський внесок є надзвичайно важливим у розвиток протиракетних можливостей НАТО".


"Обидва лідери домовилися зміцнювати двосторонні зв'язки в галузі оборони в дусі польсько-американської декларації 2008 року про стратегічну співпрацю. Це включає підвищення співробітництва між нашими двома військово-повітряними силами з метою зміцнення взаємодії союзників по НАТО шляхом постійних спільних навчань та розміщення підрозділу ВПС США в Польщі для підтримки періодичної ротації американських військових літаків", - наголошується в документі.


Нагадаємо, 24 листопада, заступник Генерального Секретаря НАТО з політичних справ і політики безпеки Дірк Бренгельманн заявив, що участь України в системі протиракетної оборони буде залежати від позиції Росії, повідомило видання Коммерсант-Украина в статті Альянс засік нову ціль.


Як повідомлялося, на початку листопада Генсек Північноатлантичного Альянсу Андерс Фог Расмуссен заявив, що НАТО може запропонувати Україні співробітництво щодо ПРО поряд з Росією.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект