НОВИНИ

02.08.2010 | Торгівля квотами на СО2 - перспективи для України після завершення дії Кіотського протоколу
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Ця сесія переговорів ООН зі зміни клімату у Німеччині – найкоротша, адже триватиме до 6 серпня цього року,  а також вона є останньою перед кліматичною конференцією ООН, що відбудеться  восени у Мексиканському Канкуні.


У Бонні нині вже є українська представниця – консультант Національного агенства екологічних інвестицій Наталя Кушко, очікують також офіційного представника агенства  й  Міністерства закордонних справ. Агенство опікується торгівлею квотами на викиди парникових газів.


Торгівля квотами


Днями Японія перерахувала Україні другий транш у рамках угоди про продаж 30 млн. одиниць встановленої кількості викидів парникових газів, укладеної ще минулого року. Скільки саме – голова відомства не повідомив, посилаючись на конфіденційність домовленостей. Кошти обіцяють спрямувати на енергозберігаючі проекти. Таких називають  аж 550 – у Криму, Сумській, Івано-Франківській і Луганській областях. Експерт Берлінського екологічного інституту Пайпер Фостер в інтерв'ю Deutsche Welle зазначила: «Для Японії тут може бути можливість поширювати технології. Навчати, як працювати з сонячною енергетикою, або ж Японія може надавати власні технології і водночас створювати робочі місця у країні, що отримує кошти».


Що буде після 2012 року?


Чи буде після завершення терміну дії Кіотського протоколу можливість торгувати квотами на викиди – питання відкрите. Напередодні зустрічі у Бонні країни-учасниці Кіотського протоколу звернулися до секретаріату Конвенції ООН зі зміни клімату із пропозицією розглянути, як юридично можливо уникнути паузи між двома угодами, яка виникне, якщо процес міжнародних переговорів буде незадовільним.


Експерти секретаріату оприлюднили висновок: якщо до 2012 року державам не вдасться узгодити і ратифікувати нову угоду, то на певний час усі механізми чинного протоколу можуть зупинитися. Тому у звіті пропонують подовжити дію теперішнього протоколу на 2013-2014 роки. Такі дії, на думку спеціалістів ООН, дозволять не відмовлятися від гнучких механізмів. Для України – це система торгівлі квотами та проекти спільного впровадження. Пайпер Фостер переконана: «Торгівля квотами - це важлива ідея, тому що допомагає встановити ціну на викиди. Тут йдеться – якщо хтось продукує багато викидів парникових газів, то мусить платити за це».


Регіональний представник Міжнародної кліматичної мережі (CAN) в Україні Ірина Ставчук  вважає, що Україна має сприяти формуванню нової угоди або подовженню дії Кіотського протоколу.  «Тому, що такі механізми надають фінансову та технологічну підтримку для модернізації промисловості. Але чинна позиція України полягає в отриманні якомога більшої кількості квот для торгівлі, а тому навпаки гальмує міжнародний переговорний процес», - каже Ставчук.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 3027. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект