НОВИНИ

12.07.2010 | В Україні розпочалися військові навчання “Сі Бриз”
За матеріалами - ГолосUA

На Півдні України 12 липня розпочинаються військові навчання "Сі Бриз".

 

За легендою навчань, в цьому році моряки розіграють масштабну "війну з піратами". Нібито в одній з африканських країн активність піратів призводить до дестабілізації політичної ситуації в регіоні. Бойові кораблі ООН звільняють судна, захоплені піратами, а морський і повітряний десант знищує піратські бази і встановлює берегову "зону безпеки".

У цьому році Україна виставила на навчання майже весь свій флот - 16 кораблів і катерів.

Напередодні в акваторію бази в Одесі прибув рятувальний буксир U705 "Кременець", корвет "Тернопіль" (спущений на воду в 1992 році), базовий тральщик "Маріуполь" (1978 р.), ракетний катер "Придніпров'я". Крім того, в Одеській затоці на рейді стоїть найбільший десантний корабель українського флоту "Костянтин Ольшанський".

Вранці 12 липня до порту прибули кораблі ВМС США і турецькі катери.

Усього в 11-денних навчаннях візьмуть участь військовослужбовці дев'яти країн, серед яких США, Бельгія, Данія, Німеччина, Грузія, Туреччина і Молдова. Грузини та молдавани надішлють мотострільців, а німці - інструкторів парашутно-десантної підготовки.

Російський флот також буде присутній на навчаннях, але в ролі країни-спостерігача. Джерела в Міноборони припускають, що РФ покаже свою військову міць на навчаннях у наступному році.

Морська частина навчань пройде у відкритому морі, сухопутна фаза - на найбільшому полігоні в Україні - Широколанівському в Миколаївській області, розповів голова медіацентру Міноборони в Південному регіоні Сергій Братчук. 13 липня на військовому причалі у Вірменському провулку пройдуть тренування американських водолазів.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект