НОВИНИ

09.07.2010 | У Греції протести проти урядових заощаджень, але не такі чисельні
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

В Афінах знову стоїть громадський транспорт: метро і автобуси не вийшли на маршрути. Також у Греції не літають літаки та обмежено рух поромів, що особливо болюче для мешканців країни з багатьма островами. Не працюють більшість державних установ: двері міністерств, музеїв, податкових адміністрацій, шкіл та університетів зачинені. По радіо й телебаченню не було новин, бо страйкували також і журналісти.

Близько 12 тисяч демонстрантів пройшли маршем перед будинком парламенту, в якому депутати саме обговорювали плани уряду щодо пенсійної реформи. Вони передбачають підвищення пенсійного віку від 61,4 до 65 років. Напередодні парламент у цілому схвалив цей закон.

Оглядачі повідомляють, що участь в акції протесту взяло значно менше людей, ніж очікувалося. Сутичок із поліцією не було.

В останні тижні хвиля протестів проти урядових реформ у Греції пішла на спад. Ще в травні на вулиці Афін виходили 50 тисяч демонстрантів. За даними опитувань, приблизно половина населення Греції згодна з підвищенням пенсійного віку.

Греція – країна з одним із найбільших державних боргів серед країн Європейського Союзу. Весною ЄС і МВФ затвердили пакет допомоги уряду в Афінах у розмірі 110 мільярдів євро в обмін на радикальне заощадження – скорочення зарплат і підвищення податків.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект