НОВИНИ

05.07.2010 | Експерти обговорюють багатонаціональний підхід до кіберконфліктів
Джерело - Офційний сайт НАТО

Із 15 по 18 червня професіонали в сфері комп’ютерної безпеки з уряду, збройних сил і академічних кіл відвідали Спільний центр передового досвіду з кіберзахисту (CCD COE) у Таллінні, Естонія з метою обговорення зростаючого зв’язку між питаннями комп’ютерної безпеки і національної безпеки на конференції, присвяченій кіберконфліктам.


Цей захід мав на меті розглянути стратегічні, тактичні, технічні і правові аспекти конфліктів у кіберпросторі через призму найсучасніших досліджень, що виносяться на розгляд колег. Робота будувалася з трьох міждисциплінарних паралельних напрямах: концепції і стратегія, технічні виклики, право і політика.


У своєму вступному слові президент Естонії Тоомас Гендрік Ілвес сказав, що якщо раніше кіберагресія здійснювалася за допомогою кінетичної зброї, «ми в НАТО навряд чи мали б справу зі сценарієм згідно зі статтею 4, а найбільш вірогідно зі сценарієм згідно зі статтею 5».


Президент Ілвес також говорив про вразливість відкритих суспільств для кібернападів і наголосив, що оскільки більша частина нашої важливої інфраструктури є багатонаціональною, нам необхідний багатонаціональний підхід. Він сказав, що «нам потрібно зробити нашу важливу інфраструктуру, яка залежить від комп’ютерів, стійкою», захистивши якомога більше від загрози нападу.


Пітер Флорі, помічник Генерального секретаря НАТО  і голова Керівної ради з кіберзахисту, завершив конференцію ключовою промовою, наголосивши, що «величезна важливість інформації для військових операцій НАТО і політичної діяльності, а також роль кіберзахисту забезпечують конфіденційність, цілісність і доступність такої інформації». 


Він також високо оцінив «чудову підтримку діяльності НАТО в сфері кіберзахисту на усіх рівнях», яку надає Центр


Серед інших ключових промовців були Мелісса Гетевей, колишній керівник кіберкординації американського Бюро директора національної розвідки та Брюс Шнейєр, головний технолог з питань безпеки в комунікаційній компанії БТ і автор ряду публікацій, присвячених         кіберзахисту.


CCD COE був створений у 2008 р. для зміцнення кіберзахисту НАТО. Країни-спонсори центру на сьогодні такі: Естонія, Латвія, Литва, Німеччина, Італія, Словацька Республіка і Іспанія.




| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект