Із 15 по 18 червня професіонали в сфері комп’ютерної безпеки з уряду, збройних сил і академічних кіл відвідали Спільний центр передового досвіду з кіберзахисту (CCD COE) у Таллінні, Естонія з метою обговорення зростаючого зв’язку між питаннями комп’ютерної безпеки і національної безпеки на конференції, присвяченій кіберконфліктам.
Цей захід мав на меті розглянути стратегічні, тактичні, технічні і правові аспекти конфліктів у кіберпросторі через призму найсучасніших досліджень, що виносяться на розгляд колег. Робота будувалася з трьох міждисциплінарних паралельних напрямах: концепції і стратегія, технічні виклики, право і політика.
У своєму вступному слові президент Естонії Тоомас Гендрік Ілвес сказав, що якщо раніше кіберагресія здійснювалася за допомогою кінетичної зброї, «ми в НАТО навряд чи мали б справу зі сценарієм згідно зі статтею 4, а найбільш вірогідно зі сценарієм згідно зі статтею 5».
Президент Ілвес також говорив про вразливість відкритих суспільств для кібернападів і наголосив, що оскільки більша частина нашої важливої інфраструктури є багатонаціональною, нам необхідний багатонаціональний підхід. Він сказав, що «нам потрібно зробити нашу важливу інфраструктуру, яка залежить від комп’ютерів, стійкою», захистивши якомога більше від загрози нападу.
Пітер Флорі, помічник Генерального секретаря НАТО і голова Керівної ради з кіберзахисту, завершив конференцію ключовою промовою, наголосивши, що «величезна важливість інформації для військових операцій НАТО і політичної діяльності, а також роль кіберзахисту забезпечують конфіденційність, цілісність і доступність такої інформації».
Він також високо оцінив «чудову підтримку діяльності НАТО в сфері кіберзахисту на усіх рівнях», яку надає Центр
Серед інших ключових промовців були Мелісса Гетевей, колишній керівник кіберкординації американського Бюро директора національної розвідки та Брюс Шнейєр, головний технолог з питань безпеки в комунікаційній компанії БТ і автор ряду публікацій, присвячених кіберзахисту.
CCD COE був створений у 2008 р. для зміцнення кіберзахисту НАТО. Країни-спонсори центру на сьогодні такі: Естонія, Латвія, Литва, Німеччина, Італія, Словацька Республіка і Іспанія.
|