НОВИНИ

05.07.2010 | Керівники країн Східного партнерства зберуться на Саміт у травні 2011 року у Будапешті - представник МЗС Польщі
Джерело - УКРІНФОРМ

Україна за останній рік втратила свої лідерські позиції в ініціативі ЄС "Східне партнерство". Про це сказав у Варшаві на семінарі для українських журналістів уповноважений міністра закордонних справ Польщі у справах східного партнерства Анджей Цєшковський.


За його словами, Молдова за останні півроку зробила більше у питаннях здійснення реформ, ніж Україна за декілька років. І саме тому було прийнято рішення надати Молдові у рамках програми Східного партнерства 40 млн євро для підтримки реформ. "Молдова стала прикладом держав, які за короткий термін змогли провести важливі реформи". Водночас, А.Цєшковський підкреслив, що чиновники в ЄС часто користуються у своїх рішеннях лише технічним чинником, і не звертають увагу на інші фактори.


Дипломат підкреслив, що саме Польща підтримує ідею особливого статусу України у зазначеній ініціативі ЄС. Україна йшла попереду своїх партнерів у програмі Східного партнерства, але зараз лідерство перебрала Молдова.


А.Цєшковський нагадав, що на ініціативу "Східне партнерство", куди входять шість країн - Україна, Молдова, Білорусь, Грузія, Азербайджан та Вірменія, ЄС виділяє 600 млн євро. З них 57 млн євро для підтримки малого та середнього бізнесу, 50 - на облаштування кордонів, 12 млн - співпраця у культурній сфері, 6 млн - на проекти по запобіганню катастрофам і на першу фазу проекту по підтримці енергозбереження виділяється 1,5 млн євро. До програми енергоефективності залучатиметься і група друзів "Східного партнерства", які не є членами ЄС, зокрема, Японія та Канада.


Представник МЗС Польщі також повідомив, що країни Східного партнерства матимуть можливість відвідувати ЄС без віз, але для цього треба вирішити багато технічних питань, забезпечити безпеку руху осіб. Україна є лідером у цьому процесі. За його словами, переговори про Асоціацію між Україною та ЄС увійшли в завершальну стадію. Є шанс незабаром завершити цей процес, який дасть можливість наблизитись до безвізового режиму, впевнений він.


Молдова у січні розпочала переговори про Асоціацію. Країни Кавказу також на цьому шляху, проблема лише з Білоруссю. З цією країною ЄС немає жодного договору. "Мета щодо безвізового режиму поставлена і все залежатиме від переговорів з кожною окремою країною", - зазначив він.


А.Цєшковський повідомив, що представники країн Східного партнерства зберуться на Саміт у травні 2011 року у Будапешті де підведуть підсумки та визначать шляхи подальшої співпраці.




| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект