НОВИНИ

01.06.2010 | ВР зробить чергову спробу зупинити розлив нафти
Джерело - Korespondent

Компанія British Petroleum у вівторок розпочинає реалізацію чергового підходу в боротьбі з розливом нафти у Мексиканській затоці.


 
АР  

Цього разу оперативний план припускає обрізати за допомогою керованих з поверхні підводних апаратів пошкоджену аварією трубу свердловини, розташовану на глибині 1,5 кілометра, і перекрити її стримуючим клапаном, після чого планується подавати нафту на поверхню за допомогою спеціального трубопроводу.


На здійснення задуманого компанія відводить близько тижня. Цей захід стане вже третьою спробою встановити поверх свердловини щось подібне до купола чи заглушки і сьомою в списку заходів, що вживаються компанією для припинення розливу усіма можливими способами.


Якщо попередні ідеї сприймалися багатьма як стратегічно правильні, то нинішній підхід скептично оцінюється фахівцями, а також представниками як місцевої, так і федеральної влади.


У самій British Petroleum не приховують, що основним і поки єдиним способом гарантовано припинити розлив нафти є буріння похилої розвантажувальної свердловини. Як очікується, з цієї свердловини, буріння якої ведеться вже кілька тижнів, закачуватиметься важка рідина для зупинки розливу нафти. При цьому бурові роботи завершаться не раніше, ніж у серпні.


"Я впевнений, що головний порятунок несе розвантажувальна свердловина, яку вдасться пробурити у серпні, - розповів керівник корпорації British Petroleum Тоні Хейуард. - Але зараз нам потрібно якнайшвидше придумати способи для стримування поширення нафти на глибині і для захисту узбережжя".


Деякі американські політики і чиновники вважають, що допомогти British Petroleum повинні збройні сили, проте минулого понеділка глава Комітету начальників штабів збройних сил США Майкл Муллен в інтерв'ю телекомпанії ABC висловив думку, що нафтова галузь впорається з цими завданнями набагато краще від військової.


"Найкращими технологіями в цій галузі на сьогодні володіє саме нафтовий сектор", - сказав він. Водночас, Майкл Маллен зазначив, що збройні сили будуть готові прийти на допомогу, якщо відповідне розпорядження надійде від президента США Барака Обами.


Нагадаємо, керована BP нафтова платформа Deepwater Horizon біля узбережжя штату Луїзіана вибухнула 22 квітня, в результаті чого незабаром затонула. Після цього в Мексиканську затоку почала витікати величезна кількість нафти, загрожуючи екосистемі регіону. Раніше інженери компанії двічі робили спроби відкачати нафту на поверхню через спеціальний купол, проте не досягли успіху.


Починаючи з моменту аварії, у води Мексиканської затоки, за різними даними, потрапило вже від 68 до 151 тисячі тонн нафти.


На ліквідацію аварії компанія BP вже витратила близько 760 мільйонів доларів, включаючи витрати на збір нафти, зупинку витоку і буріння додаткових свердловин, а також компенсації та відшкодування збитків.
Влада США офіційно визнала розлив нафти в Мексиканській затоці найбільшою екологічною катастрофою в історії країни.




| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект