НОВИНИ

30.12.2004 | 62% німців за вступ України до ЄС
Джерело - ProEUROPA

62% громадян Німеччини підтримують вступ України до Європейського Cоюзу. Про це свідчать дані опитування, проведеного інститутом Fors для німецького місячного журналу "IP-Internationale Politik".


Як повідомляє польська інформаційна агенція РАР, євроінтеграцію українців підтримують 65% німців із східної Німеччини та 61% із західної.


Проти приєднання України виступає 30% німецьких громадян.


У ході дослідження 21-22 грудня опитано 1000 лодей.


Як відомо, Німеччина є найбільшим фінансовим донором Європейського Союзу за рахунок найрозвиненішої економіки. До недавнього часу німці виступали проти представлення Україні перспектив членства в Європейському Союзі.


Колишній канцлер з розширення ЄС, німецький представник, Гюнтер Ферхойген заявляв, що українцям “не світить” членство в об’єднанні.


Польща, яка активно підтримує євроінтеграцію України, намагається переконати Німеччину підтримати вступ українців до ЄС.


У жовтні ц.р. польський на німецький міністри закордонних справ розробили проект заохочень для українців в разі чесних виборів Президента, який серед іншого передбачає представлення України статусу країни з ринковою економікою, початок переговорів про зону вільної торгівлі з ЄС та полегшення візового режиму.


У повторному другому турі виборів перемогу здобув лідер опозиції прозахідний політик Віктор Ющенко.


Він заявив, що першочерговим завданням нового уряду стане інтеграція України до ЄС.


Проти приєднання України виступає Франція, котра є другим після Німеччини донором ЄС.


Проти розширення Євросоюзу виступають переважно багаті члени ЄС, бо не хочуть брати на себе додатковий тягар фінансування вступу до об’єднання нових країн.


У травні 2004 р. ЄС збільшився на 10 нових країн до 25 держав.


У 2007 році до об’єднання мають вступити Румунія, Болгарія. Потім балканські країни, після яких Туреччина, переговори з якою розпочнуться в жовтні 2005 року.


За оцінками експертів, Україна могла б вступити в ЄС за 15-25 років.


Європейські політики відзначають зростання симпатії до українців після так званої “помаранчевої революції”, коли мільйони людей вийшло на вулиці, протестуючи проти фальсифікацій виборів Президента.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект