НОВИНИ

09.07.2004 | Кучма про підсумки президенства: українці більше не носять сірі шинелі
Джерело - Українська правда

Президент Леонід Кучма вважає, що виконав головне завдання свого 10-річного перебування при владі.


Про це Кучма заявив на прес-конференції в Гаазі після закінчення самміту Україна-ЄС, відповідаючи на питання, чи неготовність України вступити в Євросоюз є підсумком євроінтеграційної політики його президентства.


"У вас такий звєрський вигляд, коли задаєте це питання – що начебто ви ідете на ешафот і мене збираєтеся туди вести", - почав відповідати Кучма журналісту.


"Я хочу нагадати, якою була Україна – наче всі в сірих шинелях. Практично в 1994 році Україна стояла на грані розвалу. В економічній системі розвал, банківської система практично не існувала...", - сказав Кучма.


"За такий короткий термін, в умовах протистояння законодавчої і виконавчої влади, світових криз – ми маємо настільки позитивні показники в економіці... Ми основне завдання виконали", - додав він.


"Під сумнів не ставить ніхто, що сьогодні Україна відбулася, вона гравець на світовій арені, в тому числі в Європі", - також заявив Кучма.


"Те, що ми тут з вами сидимо – це також ознака того, що ми є", - сказав він.


"Я не фантаст і я не прагматик. Треба виходити з того, що є. Треба ставити амбітні перспективи – і ми поставили: рух України до ЄС і вступ до ЄС. Але треба мати на увазі час, в якому це відбувається, і реалії в Україні", - сказав Кучма.


Після цього Кучма перейшов до необхідності внесення змін до Конституції: "Без політреформи ми зупинемося в цьому розвитку – для багатьох влада заради влади або власності".


"Відповіді на це питання треба шукати не тут, а у себе в Україні. А коли ми робимо спроби зрозуміти себе за кордоном за допомогою інших країн, а не самих себе, свого розуму – то, вибачте, нічого доброго не буде".


"Але я переконаний, що у нас все буде гаразд", - підсумував Кучма.


Кучма також додав, що в неділю у прямому ефірі на телебаченні він відповідатиме на питання глядачів та обов’язково розповість і про підсумки президентства.


 
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект