НОВИНИ

09.07.2004 | Південна Осетія відпустила грузинських солдатів
Джерело - Українська служба ВВС

Речниця Південноосетинської адміністрації заявила, що передання солдатів відбулося на контрольно-перепускному пункті неподалік Цхінвалі.


Згідно з іншими повідомленнями, в руках сепаратистів залишаються ще три грузинські солдати, проти яких висунуті звинувачення, зміст яких наразі невідомий.


Грузія засудила інцидент як провокацію - захоплених грузинських солдатів, поставлених на коліна перед південноосетинськими вояками, було показано місцевим телебаченням.


Глава грузинського уряду додав, що він ніколи не пробачить того, як солдатів було показано по телебаченню, - на колінах перед південно-осетинськими військами.


Прем'єр-міністр Грузії Зураб Жванія назвав усю цю справу безпрецедентною провокацією.


"Ми зараз намагаємося зробити не тільки можливе, але й неможливе, - сказав він. - Було майже неможливо контролювати наші емоції при вигляді того приниження, яке ми бачили по телебаченню, - кадри того, як принижували наших юнаків. Ми стрималися, бо ми знаємо, що маємо зробити все можливе, аби запобігти новій війні та новій конфронтації в Південній Осетії".


Раніше прем'єр-міністр звинуватив сепаратистські війська в тому, що вони поранили двох грузинських солдатів та викрали ще одного внаслідок нападу на військовий пост у тому самому районі.


Грузія послала додаткові війська в цей регіон і пообіцяла встановити над ним централізований контроль.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект