НОВИНИ

05.03.2010 | Головними викликами для України залишаються політична стабільність та економічне відродження - Штефан Фюле
Джерело - УКРІНФОРМ

Головними викликами для України залишаються політична стабільність та економічне відродження. Про це вчора у Брюсселі заявив Єврокомісар з питань розширення і Європейської політики сусідства Штефан Фюле. Він взяв участь у семінарі на тему "Східне партнерство - нові виклики для європейського бізнесу", який відбувся у бельгійській столиці під егідою Чеського дому.







Єврокомісар нагадав, що у травні минулого року у Празі Євросоюз та шість країн-учасниць Східного партнерства - Азербайджан, Вірменія, Грузія, Молдова, Україна і Білорусь - погодилися з тим, що політичні та економічні реформи у згаданих країнах можуть відбуватися на основі політичної асоціації та економічної інтеграції з Євросоюзом. З усіма країнами Євросоюз має намір укласти Угоди про асоціацію, створити умови для впровадження зони вільної торгівлі та працювати над практичними правовими аспектами для введення безвізового режиму у довгостроковій перспективі. Така політика, а також формат багатосторонньої співпраці в рамках Східного партнерства вже приносять позитивні результати.


Щодо ситуації в Україні Штефан Фюле зауважив, що вибори нового Президента України, які відбулися у лютому поточного року, а також ймовірне формування нової адміністрації надають Євросоюзу одночасно можливості і виклики у тому, як використати доступні інструменти в рамках Східного партнерства.


"Перш за все, ми маємо донести до нового керівництва потужне відчуття, що ЄС відданий зміцненню відносин з Україною. Нам необхідно підкреслити, що реформи мають вирішальну вагу для майбутньої стабільності та заможності України. Я хотів би окреслити два головних виклики, з якими стикається Україна: це політична стабільність та економічне відновлення", - сказав Єврокомісар.


Він висловив переконання: для того, щоб вирішити першу проблему, новий Президент має бути готовим працювати з широким політичним середовищем, включаючи опозицію. При цьому вирішальна відповідь на цю проблему має бути знайдена у конституційній реформі.


З точки зору економічної ситуації в Україні нова адміністрація має здійснити цілий пакет реформ. На думку Єврокомісара, першочерговою необхідністю для України є повернення до співпраці в рамках кредитної програми МВФ. Україна має здійснити реформи у газовому секторі, ухвалити бюджет 2010 року та продовжити роботу з рекапіталізації банківського сектору, докласти "серйозні зусилля" у боротьбі з корупцією.


"Водночас ми маємо запропонувати конкретну та відчутну підтримку Україні у її реформаторських зусиллях, наприклад, шляхом надання макрофінансової допомоги, продовженням підтримки реформ і модернізації газового сектору, а також шляхом цільового фінансового та технічного співробітництва. У питаннях мобільності, я переконаний, ми маємо бути готові обговорити подальший підхід у вимірі дорожньої карти для досягнення довгострокової мети щодо безвізового режиму" - зауважив Штефан Фюле.


За оцінкою Єврокомісара, поки що зусилля Євросоюзу мають дуже позитивну реакцію з боку українських партнерів. Під час візиту Президента Януковича до Брюсселю, який відбувся на цьому тижні, Євросоюз і Україна підтвердили власні зобов'язання працювати над завершенням переговорів з укладення Угоди про асоціацію та про глибоку й всеохоплюючу зону вільної торгівлі.


"Наші дослідження свідчать, що така зона вільної торгівлі принесе суттєві економічні переваги як Україні, так і ЄС: Україна подвоїть експорт до ЄС та отримає доступ до ринку, який налічує 500 мільйонів споживачів", - сказав Єврокомісар.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект