НОВИНИ

24.12.2009 | Парламент Румунії затвердив склад нового уряду на чолі з Емілем Боком
Джерело - УКРІНФОРМ

Парламент Румунії під час сьогоднішнього спільного засідання верхньої та нижньої палат затвердив більшістю голосів склад та програму нового кабінету міністрів країни на чолі з Емілем Боком. Позитивно за це рішення проголосували 276 зі 471 народного обранця за умов мінімально необхідних 236 мандатів.


Затвердження нового уряду, який очолює глава правлячої Демократично-ліберальної партії (PD-L), стало можливим після вдалих переговорів керівництва PD-L із представниками Демократичного союзу угорців Румунії (UDMR) та окремими румунськими парламентарями - представниками нацменшин та позафракційними депутатами. Натомість ще напередодні UDMR та група нацменшин парламенту виступали проти політики президента країни Траяна Бесеску та PD-L у складі так званої "опозиційної більшості", до якої також входили Соціал-демократична (PSD) та Націонал-ліберальна (PNL) партії.


Опозиція в такому "розширеному" складі впродовж кількох місяців тримала жорстку лінію, блокувавши будь-які рішення Траяна Бесеску, зокрема, щодо висунутих ним кандидатур на формування нового уряду країни. При цьому найактивнішу позицію займали соціал-демократи, чий лідер Мірча Джоане був основним суперником Бесеску під час президентських перегонів. Ось і сьогодні, з початком заслуховування кандидатів на міністерські посади, представники PSD на знак протесту залишили сесійну залу парламенту.


Між тим, кабінет Е.Бока затверджено, і це стало другим важким ударом для румунської опозиції після того, як вона втратила UDMR та голоси групи нацменшин. До того ж, "гострим" питанням у цьому контексті є, власне, і сама кандидатура Еміля Бока. Адже цей політик залишається чи не найбільш одіозною фігурою для опозиційних сил після Траяна Бесеску. Справа в тому, що і нинішній президент, і глава правлячої PD-L мають на своєму рахунку незадовільні оцінки парламенту. Але, якщо Бесеску в 2007 році уникнув імпічменту, заручившись позитивними результатами референдуму, то Еміль Бок у жовтні 2009 року був відправлений у відставку разом зі своїм кабінетом. Тож, як бачимо, мистецтво лідерів PD-L знаходити спільну мову з опонентами і, навіть, перехиляти їх на свій бік у критичних ситуаціях дозволяє врешті-решт "закрити очі" виборців на колишні прорахунки лідерів цієї політичної сили.


Отже, склад затвердженого сьогодні нового уряду Румунії на чолі з Емілем Боком виглядає таким чином:


- віце-прем'єр-міністр - Марко Бела (Marko Bela, глава UDMR);


- міністр закордонних справ - Теодор Баконскі (Teodor Baconschi), незалежний політик, дипломат, остання посада - посол Румунії у Франції;


- міністр національної оборони Габріел Опря (Gabriel Oprea), незалежний політик;


- міністр внутрішніх справ та адміністрації Васіле Блага (Vasile Blaga, PD-L);


- міністр економіки, торгівлі та бізнесу - Адріан Відяну (Adriean Videanu, PD-L);


- міністр фінансів - Себастьян Вледеску (Sebastian Vladescu), незалежний політик, екс-міністр фінансів (2005-2007 рр.);


- міністр юстиції - Кетелін Предою (Catalin Predoiu), незалежний політик, юрист, екс-міністр юстиції (у двох попередніх урядах) ;


- міністр транспорту та інфраструктури - Раду Берчану (Radu Berceanu, PD-L);


- міністр сільського господарства - Міхай Думітру (Mihail Dumitru), незалежний політик, з 2006 по 2009 рік - координатор програми розвитку сільського господарства для Румунії в Єврокомісії;


- міністр освіти, науки та інновацій, молоді та спорту - Даніел Фунеріу (Daniel Funeriu, PD-L);


- міністр охорони здоров'я Аттіла Чеке (Attila Cseke, UDMR);


- міністр праці, сім'ї та соціального захисту - Міхай Шейтан (Mihai Seitan, PD-L);


- міністр регіонального розвитку й туризму Єлена Урдя (Elena Udrea, PD-L);


- міністр зв'язку та інформатизації - Габріел Санду (Gabriel Sandu, PD-L);


- міністр культури, у справах релігій та національної спадщини - Келемен Хунор (Kelemen Hunor, UDMR);


- міністр охорони навколишнього середовища Ласло Борбелі (Laszlo Borbely, UDMR);


Виходячи з цього, новий кабінет міністрів Румунії сформований із восьми членів правлячої Демократично-ліберальної партії (включаючи прем'єр-міністра Еміля Бока), п'яти незалежних (позапартійних) політиків, а також чотирьох представників Демократичного союзу угорців Румунії (UDMR). При цьому варто зазначити, що "незалежні" міністри так чи інакше впродовж останнього часу виявляли свою прихильність політиці правлячої PD-L. З іншого боку, представники UDMR поділили між собою "менш значимі" міністерські крісла (якщо не рахувати посади віце-прем'єра, яка прогнозовано дісталася лідеру UDMR).


Таким чином, більшість посад у новому кабінеті міністрів Румунії, в тому числі ключові, обіймають люди пропрезидентської політичної сили. Це означає, що формула нового уряду є більш-менш стійкою. Отже Траян Бесеску матиме сприятливі умови для впровадження власної державної політики, принаймні, у найближчій перспективі.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект