НОВИНИ

23.12.2009 | Віктор Ющенко привітав українських дипломатів із професійним святом
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Президент Віктор Ющенко привітав українських дипломатів з нагоди Дня працівників дипломатичної служби та подякував їм за блискучу роботу.У своєму виступі перед студентами та викладачами Київського інституту міжнародних відносин глава держави відзначив достойний шлях, який пройшла українська дипломатія за 18 років незалежності. "Ці слова вдячності адресую кожному дипломату за захист і обстоювання інтересів Української держави, утвердження її позицій на міжнародній арені", - підкреслив Президент.


За його словами, "нам вдалося сформувати національну класну дипломатичну школу, де дуже часто в непростих умовах проводиться зовнішньополітичний курс країни".


В.Ющенко констатував, що за останні 5 років Україна досягла великих успіхів. Зокрема, це стосується скасування поправки Джексона-Веніка, набуття членства у Світовій організації торгівлі. Президент підкреслив, що, приєднавшись до СОТ, Україна "по суті прийняла нові правила гри". Так, до вступу в цю організацію Україна продавала в Європу лише 17% своїх товарів, у той час як, наприклад, Росія постачала до Європи 55% своєї продукції. Тепер ситуація змінилася на нашу користь, зауважив глава держави.


Україна досягла прогресу і у відносинах з Європейським Союзом. За словами В.Ющенка, ми вийшли на політичну домовленість, що наш статус визначатиметься як Угода про асоціацію з ЄС. Робота над цим документом практично завершена, зокрема у політичному секторі, залишились нюанси. Президент спрогнозував, що за кілька місяців Угода про політичну асоціацію з Європейським Союзом буде підписана. У цьому контексті він підкреслив, що Україна має "не питати, коли ми будемо в Євросоюзі, а кожен день туди інтегруватись", і українська дипломатія на цьому шляху відіграє головну роль.


Президент також відзначив, що за 5 років досягнуто нового рівня співробітництва з низкою держав. Зокрема, зі Сполученими Штатами Америки підписано Хартію про стратегічні відносини. На новий рівень вийшли і відносини з Польщею. За словами В.Ющенка, за останні роки Україна та Польща пройшли шляхом вибачення одне одного, і характер відносин між країнами досягнув найвищого рівня: "Тепер Польща - наш перший партнер у багатьох питаннях і, зокрема, в питанні інтеграції до Євросоюзу". Глава держави відзначив і співпрацю між Україною та Польщею у питанні Євро-2012.


Крім того, зазначив він, "ми зняли проблеми, зокрема, стосовно кордону з Білоруссю та Молдовою". Радикально змінився і характер відносин з Бразилією, Єгиптом, Лівією, Об'єднаними Арабськими Еміратами та іншими країнами, наголосив В.Ющенко.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект