НОВИНИ

18.12.2009 | Україна та Молдова пропонують ЄС створити єврорегіон ”Дністер”
За матеріалами - УНІАН "Новини ЄС"

Міністр закордонних справ України Петро ПОРОШЕНКО та віце-прем’єр-міністр, міністр закордонних справ і європейської інтеграції Юрій ЛЯНКЕ підписали Спільне звернення до ЄС щодо використання фінансових механізмів ініціативи Євросоюзу «Східне партнерство» для створення Єврорегіону «Дністер».


Документ підписано вчора, 17 грудня, в рамках робочого візиту П.ПОРОШЕНКА до Республіки Молдова.


У ході візиту міністр також провів двосторонню зустріч з прем’єр-міністром Молдови Владом ФІЛАТОМ.


Під час зустрічей з офіційними чиновниками Республіки Молдова П.ПОРОШЕНКО підтвердив зацікавленість керівництва України у продовженні активного політичного діалогу з молдовською стороною з усього спектра двосторонніх відносин.


Особливу увагу сторони приділили питанням, пов’язаним із завершенням договірно-правового оформлення українсько-молдовського державного кордону, зокрема започаткуванню демаркаційних робіт на його центральній (придністровській) ділянці. У цьому контексті було досягнуто домовленості про встановлення ще до кінця 2009 року першого прикордонного знаку на центральній ділянці лінії українсько-молдовського державного кордону.


Іншою важливою темою переговорів стала співпраця двох країн у сфері європейської інтеграції. Було відзначено, що інтеграція до Європейського Союзу є ключовим зовнішньополітичним пріоритетом України та Республіки Молдова. Одним з практичних кроків двох країн у цій сфері стало підписання П.ПОРОШЕНКОМ та Ю.ЛЯНКЕ Спільного звернення міністрів закордонних справ України та Молдови до ЄС щодо використання фінансових механізмів ініціативи Євросоюзу «Східне партнерство» для створення Єврорегіону «Дністер».


У ході візиту П.ПОРОШЕНКА до Кишинева було також підписано Угоду між Україною та РМ про співробітництво у сфері забезпечення прав осіб, які належать до національних меншин. Зазначена угода створює дієвий механізм захисту прав та інтересів чисельної української меншини в Молдові.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект