НОВИНИ

18.12.2009 | Рейтинг Барака Обами серед американців помітно скоротився - опитування
Джерело - УКРІНФОРМ

Все менше американців підтримують політику Білого дому на чолі з Бараком Обамою. Нове опитування, проведене телеканалом "ABC News" та газетою "The Washington Post", свідчить про те, що рейтинг президента знову скоротився.Результати дослідження показали, що діяльністю глави держави на його посаді задоволена лише половина населення, що на 6% менше, аніж під час попередніх опитувань. 46% американців взагалі не підтримують президента, 52% - не погоджуються з кроками його адміністрації щодо відновлення економіки, 56% - критикують Барака Обаму за величезний дефіцит федерального бюджету.


Інша проблема, яка не додає президентові симпатиків - зміни у системі охорони здоров'я. Вперше за часів керівництва діючої адміністрації 53% респондентів не підтримують кроків, вживаних у цій сфері. Більшість населення (51 до 44%) вважають недоцільними пропозиції, що нині обговорюються в Конгресі.


Разом з тим, автори дослідження були змушені констатувати, що президента, як головнокомандувача збройними силами, підтримує найбільше американців - 54%. До того ж, 52% вважають вірними його кроки щодо ведення війни в Афганістані - на 7 % більше, аніж минулого місяця. Рішення надіслати до регіону додаткові підрозділи військових схвалюють 58% респондентів, тобто цей показник піднявся на 8 % з моменту проведення останнього дослідження.


Глава Білого дому докладає чимало зусиль, аби провести через Конгрес законопроект, спрямований на реформування системи охорони здоров'я країни. Днями він організував з цього приводу нараду, на яку запросив впливових сенаторів та членів Палати представників. На порядку денному зустрічі було лише одне питання - як прийняти цей закон до початку різдвяних канікул.


Відновлення економіки після глибокої рецесії стало головним завданням діючого уряду. Барак Обама, намагаючись утримати власний рейтинг, нещодавно, зокрема, представив нову ініціативу, спрямовану на зменшення рівня безробіття в країні, однак результати поки далекі від очікуваних. На початку тижня президент зустрівся з працівниками переробної промисловості, малого бізнесу та лідерами профспілок, аби обговорити ці проблеми.


У перших числах грудня глава Білого дому представив подальшу стратегію ведення війни в Афганістані. Вона зводилася до того, що упродовж наступних шести місяців до регіону буде відправлено додатково 30 тисяч американських військовослужбовців. Водночас Барак Обама пообіцяв, що у липні 2011 року почнеться згортання присутності США в Афганістані.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 3946. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект