НОВИНИ

09.12.2009 | Міністр Оборони США Роберт Гейтс зустрівся у Кабулі з президентом Афганістану Хамідом Карзаєм
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Міністр Оборони Сполучених Штатів Америки Роберт Гейтс прибув до Афганістану з неоголошеним візитом. Глава Пентагону зустрівся із президентом країни Хамідом Карзаєм, щоб обговорити особливості нової військової стратегії в регіоні, яку нещодавно оголосив президент США Барак Обама.

Роберт Гейтс


Роберт Гейтс та афганський президент обговорили рішення керівництва Білого Дому і шляхи, за допомогою яких США та їх союзники планують впроваджувати ці плани у життя.


Іще однією важливою темою стала необхідність забезпечення довготермінового партнерства між американськими збройними силами, військовими НАТО та підрозділами національної безпеки Афганістану. США працюватимуть над тим, щоб по мірі покращення безпекової ситуації, поступово скорочувати власну присутність в регіоні. У цьому контексті відносини США та Афганістану будуть більше зосереджені на розбудові громадянського суспільства та розвиткові економіки, пояснив глава американського оборонного відомства.


На спільній прес-конференції із Хамідом Карзаєм Роберт Гейтс наголосив, що нова стратегія адміністрації Білого дому базується на ідеї поетапної передачі відповідальності за підтримку безпеки в регіоні афганському керівництву. Разом з тим, сторони дещо розійшлися у тому, скільки часу для цього може знадобитися.


Президент Афганістану заявив, що принаймі протягом наступних 15-20 років країна не зможе самостійно фінансувати достатню кількість збройних сил, аби підтримувати необхідний рівень безпеки. Хамід Карзай, однак, висловив сподівання, що "докладаючи максимальних зусиль" можна спробувати досягти результатів, які дозволять контролювати усю територію країни уже через п'ять років.


У свою чергу Роберт Гейтс заперечив, що окреслені його співрозмовником часові рамки можуть змінюватися залежно від того, скільки буде підготовлено афганських військовослужбовців. Він також висловив сподівання, що "швидкі темпи економічного зростання" Афганістану дозволять керівництву країни взяти на себе більшу частину витрат із утримання власної армії.


У той же час американський міністр пообіцяв, що США не повторять помилку 1989 року і підтримуватимуть афганських партерів у боротьбі із повстанськими угрупованнями скільки це буде потрібно. "Наш уряд більше не повернеться спиною до цієї країни та регіону. Ми боротимемося на вашому боці до того часу, доки збройні сили Афганістану не будуть досить численними та сильними, щоб самостійно захищати власний народ", підсумував глава оборонного відомства.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект